реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

Німеччина передала Україні старі українські фільми

Федеральний архів Німеччини передав Україні колекцію з дев'яти раритетних українських фільмів, найстаршому з яких 105 років. Серед виявлених стрічок — художні, документальні та анімаційні фільми, більшість з яких вважалися втраченими. Про це повідомляє Довженко-Центр .

Серед переданих фільмів — зокрема, страшний документальний запис "Більшовицькі злочини 21 серпня 1919 року", художній фільм "Тамілла" 1927 року, заборонена свого часу стрічка "Шкурник" та два анімаційні фільми — "Чванливе курча" та "Прощання на крижині".

Це результат інтенсивної співпраці Федерального архіву з українськими кінознавцями та архівістами, під час якої ці фільми були ідентифіковані та оцифровані. Ці фільми тепер уперше назавжди доступні через Цифровий читальний зал і будуть надані Національному центру імені Олександра Довженка для збереження та аналізу.

«Ми вдячні Федеральному архіву Німеччини за допомогу у відновленні наших культурних артефактів. Ці унікальні твори мистецтва та документальні кадри надають уявлення про столітню боротьбу України за незалежність, а також про радянське тоталітарне правління 1930-х та 1940-х років. Багато роботи ще треба зробити для дослідження цих та інших історичних джерел, а також деколонізації української історії», – Андрій Сибіга, міністр закордонних справ України.

«Війна проти України також спрямована на її культуру та інституції, які представляють ідентичність країни. Тому ми хочемо надіслати сигнал солідарності та підтримки. Фільми є особливими свідченнями культурної ідентичності країни, які архіви мають зберігати. Багата культурна спадщина України має бути також доступною широкій громадськості в цій країні», – Андреа Хенгер, віце-президентка Федерального архіву.

Список усіх фільмів (за посиланням деякі з них можна переглянути онлайн на сайті Федерального Архіву Німеччини):

«Більшовицькі злочини 21 серпня 1919 року, або Дні київського терору» (1919) / документальний
«Тамілла» (1927) / художній
«Шкурник» (1929) / художній
«Вітаю з переходом!» (1932) / художній
«Чванливе курча» (1936) / анімація
«Про пана Лебеденка» (1936) / художній
«Прощання на крижині» (1938) / анімація
«У колишньому гнізді мракобісся» (1938) / документальний
«По Дніпру» (1940) / документальний



Теги:Довженко- центр, українське кіно, Україна - Німеччина, МЗС


Читайте також






Коментарі (0)
avatar