реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

"Ніч у музеї" з пістолетами і не тільки

Вже традиційно Чернігів третій рік поспіль долучився до міжнародної акції "Ніч у музеї". В ній взяли участь два обласні музеї - історичний музей імені Василя Тарновського та художній музей імені Григорія Галагана.
Мета акції полягає в тому, щоб показати ресурс, можливості і потенціал сучасних чернігівських музеїв, привернути до них увагу молоді, дати можливість всім бажаючим поспілкуватися з історією та мистецтвом у вільний від роботи і навчання час.

З самого ранку був заданий святковий тон. Найкращі працівники чернігівських обласних музеїв приймали вітання та нагородження від перших осіб області, Головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини Чернігівської облдержадміністрації з нагоди святкування Міжнародного Дня Музеїв.

Але найкращим подарунком були вдячні відвідувачі музейних установ, які відвідали найрізноманітніші програми святкового дня.

Співробітники історичного музею імені Василя Тарновського підготували для городян відразу дві книжкові презентації. Серед них є фундаментальне видання книги доктора історичний наук, професора Сергія Леп'явки "Чернігів. Історія міста". Можна з впевненістю сказати що саме це видання є найповнішим з історії нашого міста

Іншою та не менш цікавою була презентація видання – "Новобілоуська метрична книга та її персоналії". Це чергова наукова праця знаної чернігівської дослідниці заслуженого працівника культури України, кавалера ордена княгині Ольги ІІІ ст., лауреата обласної премії імені М. Коцюбинського, премії імені С. Таранушенка Національної спілки майстрів народного мистецтва, стипендіата Національної спілки краєзнавців та ГО “Український центр розвитку музейної справи” наукового співробітника Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського Віри Володимирівни Зайченко.

Книга написана на основі опрацювання пам’ятки, що зберігається в музейній колекції, – метричної книги новобілоуської Свято-Троїцької церкви, яка датується 1793–1817 роками. Вона містить інформацію про мешканців найближчої околиці Чернігова, висвітлює окремі аспекти їхнього життя протягом XVIII – початку ХХ століть, характеризує соціальні стани і прошарки населення. У додатках вміщені перелік сотенної старшини Білоуської сотні та список мешканців села, згаданих у метричній книзі.

Вечірньою окрасою на древньому чернігівському Валу був виступ Капели бандуристів імені Остапа Вересая під керівництвом заслуженої артистки України Раїси Борщ.

Гостей історичного музею зацікавило й відкриття виставки “Пістолет. З історії зброї XVІІІ – першої половини ХХ століть” але багато відвідувачів головною "родзинкою" вечірньої програми визнали екскурсоводів, які були перевдягнуті до відповідного історичного часу міні-експозицій. Взагалі діяло шість таких історичних віх: “Найдавніші дзеркала”, “Давньоруські прикраси”, “Козацькі шаблі”, “Похідний стіл імператора Наполеона”, “Шата кіота ікони Чернігівської Іллінської Богоматері”, “Побут та мода 50-х років ХХ століття”.

А фотовиставка Романа Закревського “Мінливість часу – мінливість міста” навіть багатьох з корінних чернігівців змусила по іншому, з величністю та гордістю, подивитись на своє рідне місто.

Зацікавленість не тільки у дітей виявив майстер-клас з орігамі під яблунями музейного саду.

Жива музика від бароко до року лунала у святковий вечір.
Виступ джаз-бенду “Jazz evening trio”, рок-гурту “ДеньЗа” у саду історичного музею та концерт авторської поезії й виступи бардів у художньому музеї імені Григорія Галагана не лишала байдужих до музичного мистецтва.

На майданчику біля центрального входу до художнього музею імені Григорія Галагана з 17 години було відкрито "Містечко майстрів" . Саме тут згодом відбулось дефіле театру мод вищого професійного училища побутового обслуговування «Феєрія краси» з колекцією сучасного але в той же час етно-українського жіночого одягу.

Зануритись до підземелля художнього музею запрошував актор Чернігівського Молодого театру Роман Покровський. Разом зі своїми студійцями він втілює в життя нові, експериментальні ідеї “нетрадиційного театру”. Саме в цей день вони презентували нову виставу-перформанс «Уявний музей»

До 22 години у музеї відбувались інтерактивні екскурсії по виставкових залах, лунала музика. А всі присутні мали змогу зануритись в епоху 17-19 ст. та "приміряти" на себе одяг поважних осіб того часу.

Найстійкіші поціновувачі мистецтва занурювались до чорно-білого світу старих фото та кіно під зоряним небом.

Слід зазначити, що вперше акція "Ніч у музеї" пройшла у 1997 році у Берліні. У 2001 році в ній брали участь 39 країн Європи та Америки.

Цього року в традиційній музейної ночі взяли участь три тисячі музейних закладів з сорока європейських країн. "Ніч у музеї" традиційно проходить під егідою ЮНЕСКО та Ради Європи та Міжнародної ради музеїв (ICOM).

Олександр МАЙШЕВ,
головне управління культури, туризму
і охорони культурної спадщини
Чернігівської облдержадміністрації



Теги:Олександр Волощук, Чернігівський художній музей, ніч у музеї, Чернігівський історичний музей


Читайте також






Коментарі (0)
avatar