реклама партнерів:
Головна › Новини › Село

Хата, де відновлюють душевну гармонію

ЇЇ звели в селі Гориця Менського району на Чернігівщині. Щоправда, залежить від електроенергії, але й то частково – може обігріватися повітрям, нагрітим сонцем.

«Вважаю геніальним винаходом нашого народу будування хат із соломи та глини, - каже ініціатор новітніх – старих технологій зведення хат Ігор Підгорний. – Зрештою, і весь Вавілон був збудований з глини. І Шевченкова хата досі стоїть, що таким способом зведена».

Технологія
«За рахунок чого солома дає тепло? – питає Ігор Підгорний. – Звісно, за рахунок повітря, що в її стеблах». Тож солом’яні спресовані блоки, обмазані глиною, виявляються міцними, вологонепроникними і тримаючими тепло. До речі, миші та інші гризуни також не заводяться в таких стінах. І пожежі цим блокам не страшні – вогонь гуляє там, де є кисень, а у спресованих блоках іскра затухає.

Керує будівельними роботами кандидат технічних наук, доцент кафедри інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Сергій Олексієнко.
«Для мене досвід участі в подібному проекті – перший, - зізнався він. – Одна справа сучасне будівництво, інша – застосування старовинних енергозберігаючих технологій. Як відомо, еко-будинки – модна тенденція у світі, їх активно зводять у Німеччині, Білорусі

Від бетонного фундаменту вирішили відмовитися від самого початку, зауважив Сергій Олексієнко. «Ми хотіли збудувати перший, гостьовий, будинок площею у 30 квадратних метрів за 21-30 днів і не мали багато часу та коштів на риття ям, закупівлю, завезення, повне застигання бетону, - пояснював він. – Тому ми використали геошурупи (залізні стовпи-сваї), які вкручували на півтора метри в землю, нижче точки промерзання. Міцності достатньо, особливо у цій місцевості, де підземні води залягають неглибоко».

Звичайними є тільки покрівля з металочерепиці та сучасні вікна. Що ж до тепла – стіни будинку вийшли в 67 сантиметрів завдяки солом’яним блокам і тепло даватиме повітря, яке в звичайному металевому баку буде нагріватися сонцем. Проте, для обігріву взиму, буде і твердопаливний котел та двозонний електричний (вночі братиме енергію, що значно дешевше).

Економія

Вартість зведення такого будинку в 30 квадратних метрів – менше 20 тисяч доларів. Час зведення – місяць. Витрати на утримання – менші в 5 разів за утримання міської двокімнатної квартири.

Ідея

Ігор Підгорний – кандидат психологічних наук, життя якого покидало по різних усюдах: у московському інституті мозку був лаборантом, а духовні практики здобував у буддистських дацанах в Санкт- Петербурзі та Бурятії. Там зрозумів, що людина має жити в гармонії з природою, а не корчити з себе її царя.

До речі, в центрі садиби в 45 соток – чотиригранний різнокольоровий стовп зі знаками чотирьох стихій: вогню, води, землі і повітря. А в кутку садиби риють печеру, де людина зможе у повній тиші – за прикладом давньоруських православних ченців – ісихастів – звільнятися від демонів сучасного ритму життя: шуму, нервового виснаження, перевантаження психіки…

Ігор Підгорний будує не просто сучасні хати з соломи, а центр «Чиста земля», де городяни зможуть відновити душевну гармонію. У хатах, що є незалежними від сучасних технологій і від дорогого газу та високих комунальних тарифів.

…Питаю – а як місцеві селяни ставляться до такого нетрадиційного будівництва? Спочатку, звісно, тільки із сільської ввічливості не крутили пальцем біля лоба – тут багато дачників, то до причуд звикли, а тепер ходять, як на екскурсію і здивовано кажуть: «Так це ж справжній будинок!». Хоча, звісно, для нашої місцевості було й залишається традиційним будівництво з дерева та цегли. Солома ж із глиною використовувалися хіба що для якогось хлівця…

Василь ЧЕПУРНИЙ,
Чернігівська область.
Фото автора.Голос України


Теги:Ігор Підгорний, Гориця, екобудинок, буддизм, Голос України, енергозбереження


Читайте такожКоментарі (0)
avatar