реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Не завжди моральне...

Війна України за незалежність. Рік 369-й. 375-й день повномасштабного вторгнення росії.

Я довго думала, розповідати про це, чи ні. Звісно, краще б після війни, але хто знає, як складеться доля. Та й на тлі хейту, який наразі наростає на теренах фейсбука, напевно, варто розповісти.

5 березня 2022 року російські війська вчинили чергову спробу тотально прорвати оборону Чернігова із північного заходу. Цього разу вони спробували застосувати не звичну для них лобову тактику, а обійти оборонців Че з флангів, відрізати їх та зайти до міста через Киїнку та Павлівку.

Один із напрямків прориву оркам підказав хтось із місцевих потаємних прихильників руського_міра: по ривчаках, що залишилися від старих русел р. Білоус, можна було під прикриттям лісу непомітно дійти до самої траси Е95, та, переваливши через неї, впритул вдарити по оборонцях біля Трьохсвятської (раніше Радянської) Слободи.
Механізована колона (декілька танків, мотолиг, самоходок та бензовозів, загалом близько 20 одиниць техніки) потайки, по одній машині, рушили в ривчак. Проте, їх помітили місцеві мешканці і повідомили, куди слід.
Спочатку інформація викликала сумніви. По-перше, рельєф місцевості, згідно із топографічними картами, там не сприяє проходженню важкої техніки. По-друге, слава у хлопців була така собі.

Але розвідувальний підрозділ ЗСУ, що висунувся у вказаному напрямку, підтвердив рух колони.

Місцеві детально описали місцевість, де орки можуть вийти на трасу. Коригувальники вирахували координати цієї точки. Саме в ній наша арта русню і накрила. Що важливо: першим в колоні йшов бензовоз. Рештки того бенза й досі можна побачити обабіч траси.

До речі, орки робили спроби пройти тим ривчаком неодноразово - і кожен раз їх накривала арта. Як люди знаходили зв'язок, щоб передати повідомлення про рух колон - тема окрема. Дехто за це заплатив життям.

...Це я до того, що ми всі надто мало знаємо про окремі події, щоб засуджувати і хейтити когось, хто нам здається не надто моральним.

Майя РУДЕНКОТеги:Майя Руденко, Киїнка, оборона Чернігова, Павлівка, щоденник війни


Читайте такожКоментарі (0)
avatar