реклама партнерів:
Головна › Новини › Село

На пасовищах господарюватимуть холдинги?

21-Жов-13 1625 0.0 0
На Чернігівщині череди сотень населених пунктів можуть залишитися без випасів

На Чернігівщині 1520 населених пунктів. Біля кожного з них є одне-два, а то й три пасовища для громадської худоби. Традиційно до цього часу склалося так, що люди здебільшого користуються випасами, не підозрюючи, що у них можуть виникнути якісь проблеми з утриманням корів, телят. Ось і у селі Петрівка Бобровицького району так було донедавна.

– Аж тут дізнаємося, що наші два пасовища вирішив взяти в оренду один інвестор, – повідомив редакцію житель села Василь Буток. – Ми, ясна річ, захвилювалися. Як же так? Що собі думає влада? У нас же 135 корів…Куди ж її виганяти? Такого ще не було, щоб селяни випасали худобу на своєму городі.

Сільський голова Петрівки Микола Малашта підтвердив, що така проблема справді існує.

–Люди збурені, – зазначив він. – При розпаюванні земель КСП «Ватутіна» в державних актах була зазначена лише земля з цільовим призначенням «товарне сільськогосподарське виробництво» (рілля). Пасовища та сіножаті до державних актів не ввійшли. Випас нині ні в оренді, ні в постійному користуванні. За нього не сплачується податок. Нині ж з’явилося сільгосппідприємство, яке хоче взяти пасовище в оренду для обробітку.

Ще минулого року, аби протидіяти цьому, Петрівська сільська рада розпочала процедуру створення громадського пасовища. Фактично це було таке перше рішення місцевого територіального органу на теренах Придесення. Оскільки подібної практики перетворення земельних ділянок в узаконені пасовища ще в області не набули, то петровська громада зіткнулася з низкою бюрократичних перепон. При цьому на затягування термінів оформлення документації вплинуло і те, що нинішнього року змінилося чинне законодавство з вищезгаданого приводу.
Петрівський сільський голова М.Малашта надіслав у корпункт теку його листування з різними інстанціями. Наразі документи про облаштування громадського пасовища перебувають в головному управлінні Держземагентства у Чернігівській області.

Коментар заступника начальника головного управління Держземагентства у Чернігівській області Ігоря Пузана (на знімку):

– У цьому році весною згідно з дорученням Президента України у всіх районах почали збирати інформацію про наявні пасовища для забезпечення ними територіальних громад. Влітку ми її отримали. Хоча керівники територіальних громад попереджені, на жаль, до нас надійшло всього-на-всього 6 заяв про створення громадських пасовищ, в тому числі і з Петрівки. Після доопрацювання, отримання додаткових документів незабаром будуть видані накази про реєстрацію земельних ділянок заявників. Цей етап триватиме певний час. Далі сільради зможуть замовити проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок для створення громадських пасовищ. Його виконують протягом 5-6 місяців.

Зазначу, що ця робота коштує від 5-7 тисяч гривень і більше. Тому територіальним громадам слід запланувати згадані кошти в бюджет наступного року, або знайти спонсора. Дехто з голів сільрад вважає, що нехай все йде попереднім чином, без змін. Однак , мушу зазначити, якщо не буде незабаром створене громадське пасовище, то завтра на цю земельну ділянку зможе претендувати сільгоспвиробник-інвестор, і наш державний орган не зможе йому відмовити, оскільки немає законодавчих підстав, а він буде сплачувати податок. Крім того, нині іде інвентаризація земель державної власності. Незабаром ними буде розпоряджатися Земельний банк, який отримає і пасовища на умовах користування. Він, ясна річ, теж буде зацікавлений в отриманні доходу із цих земельних ділянок і передаватиме їх в оренду. Тому сільським радам наперед слід уже реально подбати про захист своїх інтересів. Адже худоба, для забезпечення кормами якої потрібні випаси, сьогодні є одним з основних джерел доходів селян.

Сергій ПАВЛЕНКО.
власкор "Голосу України".Теги:Бобровицький район, Голос України, пасовища, агрохолдинги, Сергій Павленко


Читайте такожКоментарі (0)
avatar