реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

На Чернігівщині задумалися над збереженням луків

Щовесни лунають тривожні сигнали про розорювання захланними фермерами прирічкових луків, наслідком чого є падіння рівня ґрунтових вод, знищення природного середовища для птахів та звірів. Так, нещодавно керівник Сосницької ОТГ Андрій Портний звернувся публічно до керівників області і Державної екологічної служби із закликом виробити механізм впливу. Адже досі вдається зупиняти таких підприємців лише громадськими протестами - як ось у Сосниці, де припнули трактор до бетонного стовпа. ("Голос України" про це нещодавно повідомляв). Далі почнуть палити?

"Нині є загроза порушення балансу в екосистемах області через незаконне розорювання луків, колишніх сіножатей у заплавах річок, створення у річкових долинах чи в ярах сміттєзвалищ тощо", - каже голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко.

При Чернігівській обласній державній адміністрації створена робоча група з вивчення ситуації щодо порушень вимог Водного та Земельного кодексів України під час здійснення господарської діяльності в прибережних захисних смугах. До неї увійшли представники адміністрації, Держекоінспекції, Держгеокадастру, Деснянського басейнового управління водних ресурсів.

"Із наступного тижня члени робочої групи виїжджатимуть безпосередньо на місця, де виникають проблемні питання. Завдання - проконтролювати дотримання суб'єктами господарювання вимог Водного та Земельного кодексів при здійсненні господарської діяльності. Матеріали перевірок і виявлених порушень спрямовуватимуться до правоохоронних органів для відповідного реагування", - повідомив Андрій Прокопенко.

Тим часом на протест вийшли жителі села Бірківка Менського району, де той же фермер Шитіков, що й у Сосниці, розорав луги. Обуреним селянам він не зміг показати дозвільні документи.
"Голос України"Теги:Сосниця, Бірківка, земельний кодекс, розорювання луків, Водний кодекс, Локнисте


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
0
1
Відкрили Америку. Елементарне потурання влади. Одні монокультури чого варті. Ще не те буде з "відкриттям ринку землі".
avatar