реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

На Чернігівщині "за" голосували майже 94% громадян

Чернігівщина, як і вся Україна, відзначає ювілей доленосної події – день Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту проголошення незалежності України, ухваленого 24 серпня 1991 року.

Того дня Чернігівщина не залишилася осторонь розбудови незалежної державності – майже 94% виборців регіону підтримали самостійність України, засвідчивши своє прагнення бути повноправним господарем на власній землі.
З нагоди відзначення річниці референдуму в облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу».

- Ця подія – доленосний поворот в історії України. 30 років тому, шляхом демократичного волевиявлення, український народ підтвердив і засвідчив прагнення жити в суверенній державі. За підтримку незалежності проголосувало 90,32% виборців із 27 адміністративних регіонах України. І що важливо, протягом грудня суверенність нашої країни визнали близько 70 держав світу, - наголосив Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті.

До обговорення також долучилися Наталія Бушніна, представниця ГО «Єдина родина Чернігівщини», Сергій Горобець, співробітник Українського інституту національної пам’яті, Людмила Бруй, голова ГО «Родина Воїна» та Володимир Мироненко, начальник відділу у Чернігівській області Міністерства у справах ветеранів України.

Про передумови Всеукраїнського референдуму та його наслідки розповіли свідки тих історичних подій, борці за незалежність України у 20-му столітті – Володимир Ступак, Сергій Соломаха та Сергій Черняков.
Зокрема, Сергій Соломаха презентував архівні документи та друковані видання, які відтворюють непростий шлях українського державотворення.

Наприкінці зустрічі Володимир Мироненко вручив Сергію Бутку Подяку Міністерства у справах ветеранів України за вагомий особистий внесок у розвиток ветеранської спільноти, високу громадянську позицію та з нагоди відзначення 30-ї річниці незалежності України.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністраціїТеги:Чернігівський Рух, Чернігівська ОДА, референдум 1 грудня, Незалежність України


Читайте такожКоментарі (0)
avatar