реклама партнерів:
Головна › Новини › РЕЛІГІЯ
Москва вперше призначила білоруса у Білорусь
25-Сер-20 290 0.0 0
Давно б так! Екзарх Церкви Росії в Біларусі Павєл Пономарьов евакуювався на родіну - до Московщини. Кажуть, громадянин Російської Федерації Пономарьов вже не справлявся з високими агентурними завданнями Кремля і тому Лубянка підшукала йому заміну з числа "вєрних білорусів"..

А хто ж це? Це такий собі Віталій Тупека ( "Веніямин", єпископ у Борисові, РБ). Уродженець поліського Лунинця, що 1918 входив до складу УНР.

Тупеку буквально відірвали від подячного молебню царю-батюшці Ніколаю Романову, який він днями відправляв у своїй скромній Борисівській єпархії й кинули очолювати тріснутий корабель Білоруського Екзархату.

У Веніяміна-Віталія Тупеки вже нема ні паспорта РФ, ні жодного дня служіння в межах Московщини за плечима - за всю його 30-річну духовну кар'єру. "Чистий білорус", який час від часу виголошує прокляття на адресу білоруських автокефалістів. Останнє з таких:

"...В нынешней ситуации возобновление данной темы (автокефалії БПЦ - прим моя) нельзя расценивать иначе, как желание некоторых сил ослабить духовную составляющую белорусского народа, повторить печальную историю братской нам Украины, разделить братские народы Беларуси и России по религиозной линии. Сам предмет обсуждения автокефалии для БПЦ не приемлем для нас. Это предательство нашей веры и завета святых отцов..."

Тут хотілося б поставити ржачний смайлик - питання адміністративного упорядкування, яким є автокефалія Помісних Церков, не є ні предметом віри, ні якихось завітів святих отців (сам Тупека до речі має ступінь кандидата богослов'я).

Але виголошувати "благотупості" - найнадійніший шлях зробити кар'єру в Церкві Росії, тут без претензій.

Головне, що Біларусь таки переживає справжню національну революцію. Усі московські каркаси над нею дають тріщини, і дійшло діло й до церковного.

Біларусь же - старовинна частина Київської митрополії, яка зараз має автокефалію, надану Вселенською патріярхією довічно. І наступним кроком буде створення диптихіяльної Православної Церкви Білорусі.

Цілком можливо, що сам Веніямін-Віталій Тупеко й очолить її, оскільки нинішня альтернативна БАПЦ неймовірно слабка й часу на її становлення мало.

Час Вахромєєвих-Пономарьових - породистих московитів-екзархів - закінчився у Біларусі. Москва вперше погодила кандидатуру етнічного білоруса на главу Екзархата.

Ростислав МАРТИНЮК


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:автокефалія, Білорусь, Ростислав Мартинюк, РПЦ


Читайте такожКоментарі (0)
avatar