реклама партнерів:
Головна › Новини › РЕЛІГІЯ

Москва готує заміну митрополита київського донецьким

Під час останнього візиту очільника РПЦ патріарха Кіріла відбулася невдала спроба зміщення очільника УПЦ митрополита Володимира.
Місце митрополита Володимира мав посісти єпископ Донецький і Маріупольський Іларіон, а сам заколот має московське коріння, пише журнал "Фокус", посилаючись на власні джерела.

За їхньою інформацією, за день до Помісного собору до настоятеля Києво-Печерської лаври єпископа Павла зайшли Віктор Нусенкіс і Юрій Філатов, керівники групи "Донецьксталь", - найбільші спонсори Української Православної Церкви.

Вони запропонували Павлу місце митрополита Київського в обмін на підтримку їх позиції на Соборі.

"За планом, який вони озвучили Павлу, митрополитом спочатку повинен був стати єпископ Донецький і Маріупольський Іларіон, а потім, власне, сам Павло, бо він на 10 років молодше. Самого митрополита мали намір позбавити влади або переконати залишити свій пост за станом здоров`я", - розповіло джерело в київській митрополії.

За словами джерела, скандальновідомий настоятель Києво-Печерської лаври, який не любить говорити про своє авто та телефон, відповів відмовою і в ризиковану інтригу вплутуватися не став.

Натомість про розмову з Нусенкісом і Філатовим він розповів митрополитові Володимиру. На цьому етапі змова з відсторонення предстоятеля УПЦ і провалилася.

"І хоча сам Нусенкіс не захотів коментувати цю інформацію, швидше за все, це не кінець історії, а її початок. Адже, судячи з усього, за сміливими планами з усунення Володимира стоїть вище духовенство РПЦ, а можливо, і сам патріарх Кирило, який таким чином намагається повернути автономну українську церкву під свій прямий контроль", - йдеться в публікації.

Версію про те, що заколот який виник на соборі, був зрежисований в канцелярії Кіріла, в Москві, на умовах анонімності виданню підтвердили й співробітники апарату Київської митрополії.

Вони називають навіть автора плану, який намагалися реалізувати заколотники, - це заступник голови відділу зовнішніх церковних зв`язків РПЦ отець Микола (Балашов).

"Якщо це так, то санкцію на церковний бунт українським змовникам спустили з самого верху", - підсумовує тижневик.

Українська правдаТеги:УПЦ МП, митрополит Сабодан, патріарх Кіріл


Читайте також


Коментарі (0)
avatar