Головна › Новини › КУЛЬТУРА
Місія Сергія Павленка
19-Груд-19 517 0.0 0
Він не хоче великої публічності: оно як замахав руками, коли просвітяни заговорили, щоб висувати його кандидатуру на звання почесного мешканця Чернігівської області! І нагадав про Віру Зайченко, яка "не пройшла", бо ж треба було провести бідачин - агромагната та чиновника, що забув задекларувати нещасні 280 тисяч. Ото почотні так почотні!

Сергій Павленко радий, що має можливість працювати над своєю улюблпною темою Івана Мазепи і не хоче витрачати ні часу, ні нервів на гонки за визнанням. Тим паче, що його й так знають, як видатного історика - мазепознавця. "Я складаю наче пазли все те, що заховане чи забуте в історії, - каже він про себе. - Скажімо, я повернув із небуття 150 імен мазепинців, які були заслані в Сибір".

На представленні своєї нової книги про Україну часів 1708 - 1709 років в Національному архітектурно- історичному заповіднику "Чернігів стародавній" Сергій Павленко фактично прочитав лекцію про російську інформаційну війну проти України. Один приклад: російський дослідник Шутой перекладає фразу з документа як "шведи знищили 600 людей", а в оригіналі вона звучить як "шведи забрали 600 коней". Та найбільшим своїм відкриттям він вважає те, що викрив ...Бантиш - Каменського, який увів в обіг листи канцлера, а насправді в оригіналі вони звалися "Фальшивые письма канцлера". Фальшиві! А сприймали їх, як справжні! Сергій Павленко знайшов документальні докази, як москалі, захопивши Києво - Печерську лавру (в даному контексті треба читати - друкарський верстат), сиділи і думали: що ж такого ще набрехать на Мазепу?!...

Чергова книга вийшла, на черзі - ще дві, вже підготовлені. В тому числі - "Мазепина Атлантида": художні твори його сучасників з прославою українського гетьмана.

Василь ЧЕПУРНИЙ

На фото: нову книгу і автора представляє генеральний директор Національного архітектурно- історичного заповідника "Чернігів стародавній" Юрій Соболь. "Ми всі - мазепинці!" - його слова.

Фото Сергія Чернякова.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:нові книги, Мазепа, Сергій Павленко, НАІЗ Чернігів стародавній


Читайте такожКоментарі (0)
avatar