реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОЛОГІЯ

Мезинська наукова конференція: пам'ять про Куриленка і дослідження біорізноманіття

17-18 вересня Мезинський національний природний парк та Чернігівський національний педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка провели науково-практичну конференцію «Природно-екологічний та історико-археологічний потенціал Мезинської округи: минуле, сучасне та перспективи розбудови», присвячену 50-й річниці заснування Мезинського археологічного науково-дослідного музею та 85-літтю від дня народження відомого краєзнавця і археолога, засновника Мезинського музею Василя Єлисейовича Куриленка

Конференція пройшла в два етапи. 17 вересня - пленарне засідання в Чернігівському національному педагогічному університеті ім. Т.Г. Шевченка. Вітальним словом засідання відкрив Юрій Олександрович Карпенко – кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології та охорони природи ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка, начальник Відділу науки, екоосвіти та рекреації Мезинського НПП.

Далі пам’ять відомого краєзнавця Куриленка вшанували хвилиною мовчання. Присутніми на засіданні були діти Василя Єлисейовича – Ігор Васильович Куриленко та Людмила Василівна Чолану (на фото). Вони розповіли присутнім про невідомі факти життя батька і його тернистий шлях до відкриття музею. Своїми здобутками в сфері археології та історії поділилися доценти кафедри історії та археології України Наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського педуніверситету.

Наступного дня 35 учасників конференції перемістилися у візит-центр Мезинського національного природного парку, де відбулися секційні засідання. Вітальним словом засідання відкрила Ніна Василівна Симоненко – директор Мезинського парку. По закінченню роботи секцій, учасники конференції та присутні гості відвідали та поклали квіти на могилу В.Є. Куриленка, звідки відправилися до його «дітища» - Мезинського археологічного науково-дослідного музею, який носить ім’я свого засновника.

На конференції було проінформовано про:
Можливості впровадження екзотичних видів рекреації на території об’єктів природно-заповідного фонду Чернігівщини: розгляд основних аспектів
Шлях до науково-дослідного музею
Гравійований бивень з Оболоння. Історія відкриття та датування
Рекреаційний потенціал та розвиток екотуризму в Ічнянському національному природному парку.
Різноманіття теріофауни Мезинського НПП: результати попереднього обстеження
Радіаційне забруднення території Новгород-Сіверського Полісся
Екологічна історія як напрям краєзнавчих студій
Археологічні та етнографічні розвідки на території Мезинського національного природничого парку у 2009 р.
Археологічні дослідження городища Свердловка-1 в 2015 р.
Природні і антропогенні зміни ландшафтних комплексів Пузирьової гори
Свято-Миколаївський Пустинно-Рихлівський монастир як туристичний об’єкт
Діяльність Чернігівського губернського земства по боротьбі з ерозією грунтів
Дослідники археології Придесення у біобібліографічному словнику Д.П.Бочкова

Доповідачі презентували результати проведених наукових досліджень, пов’язаних з вивченням території Чернігівщини та поділилися досвідом поширення екологічної освіти у громадськість.

Учасниками конференції стали наступні організації та установи:
- Бельцький державний університет ім. Алеку Руссо, Молдова
- Чернігівський національний педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка (навчально-науковий інститут історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського, хіміко-біологічний факультет та наукова бібліотека, науково-дослідний центр археології, стародавньої і ранньомодерної історії Північного Лівобережжя імені Д.Я. Самоквасова)
- Мезинський національний природний парк
- Ічнянський національний природний парк
- Деснянсько-Старогутський національний природний парк
- Інститут археології НАНУ
- Національна спілка краєзнавців України
- Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАНУ
- Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя
- Чернігівський юридичний коледж Державної пенітенціарної служби України
- Центр пам’яткознавства НАНУ
- Краєзнавці та відомі діячі Коропщини

Як висновок проведення конференції, начальник відділу науки, екоосвіти та рекреації Мезинського НПП Карпенко Ю.О. підкреслив основні пріоритети та результати проведення щорічних науково-дослідних робіт, які проводяться на території парку, в напрямах біологія, екологія, ландшафтознавство, історія, археологія, краєзнавство ін. За результатами роботи конференції буде опублікований збірник статей та матеріалів, ознайомитися із яким можна буде на сайті НПП.



Теги:Василь Куриленко, Рихлівський монастир, Мезинський природний парк


Читайте також






Коментарі (0)
avatar