Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Линовицька громада затвердила стратегію розвитку
14-Сер-20 239 5.0 0
Линовицька селищна рада затвердила Стратегію розвитку громади до 2027 року.

За підтримки Програми "U-LEAD з Європою" робоча група розробила стратегічний план розвитку ОТГ на наступні 7,5 року.

Цей документ передбачає впровадження низки проектів, які мають активізувати економічний розвиток територій та створити умови для розвитку інфраструктури територій, туристичного потенціалу та людського капіталу.

"Стратегія допоможе нам змінити економічну активність мешканців. Ми маємо декілька проектів для активізації молоді до створення свого бізнесу. Соціально-економічний аналіз громади дозволив нам чітко визначити наші переваги та слабкі сторони. Тому пріоритет громади – розвиток економіки, аби мешканці мали можливість працювати вдома", – переконує Наталія Олійник, секретар Линовицької селищної ради.

Команда громади сформувала чотири стратегічні цілі: зростання економіки, розвиток інфраструктури, туризму, людського капіталу.

Кожна із них складається з декількох оперативних цілей, які і собі мають конкретні завдання. Вже до кожного завдання громада напрацювала понад чотири десятки проектів, які планує реалізувати у перші три роки впровадження стратегії.

"Стратегічне планування для громади є шансом сформувати критичну масу рішень та подій, які спричинять зростання місцевої економіки. Децентралізація створила для цього всі умови, а робота команди показала реальну картину економічного стану територій, і тепер ми знаємо, де наша мета, і що нам потрібно, аби її досягти", – наголошує Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського регіонального офісу програми "U-LEAD з Європою".

Для реалізації сформованих пріоритетів робоча група зібрала понад 40 проектів від мешканців громади. Зокрема, у перші три роки планується створити сільськогосподарський кооператив зі зберігання та збуту овочів, запровадити освітні курси для старшокласників з основ проектного менеджменту та бізнесу, підтримати домогосподарства у застосуванні сучасних аграрних технологій, розвивати тепличні господарства, формувати та поширювати інвестиційні пропозиції, створити інтерактивний інформаційний центр "Кавказ: стежками шотландських графів", очистити від решток виробництва цукру річку Ставка та інші.

Також у Линовиці планують розробку бренду громади, містобудівної документації та інвентаризації комунального майна. Ці заходи допоможуть зібрати додаткові ресурси для розбудови інфраструктури. У стратегії запланували оновити дороги та систему освітлення сіл, розбудувати систему відеоспостереження та швидкісного інтернет-зв'язку.

Усього для реалізації цих ідей та проектів необхідно майже 52 мільйони гривень. Гроші шукатимуть у бюджеті громади, через державні програми підтримки та за рахунок грантів.

"Наступні роки стануть ключовими у розвитку громади, адже в стратегії визначили проекти, які варто реалізувати, і основна робота точитиметься навколо пошуку грошей. Програма "U-LEAD з Європою" й надалі надаватиме консультативну підтримку та супроводжуватиме Линовицьку громаду", – розповідає Ірина Кудрик, керівниця Чернігівського регіонального офісу Програми "U-LEAD з Європою".

Дмитро КЛИМЕНКО.
"Голос України"

На фото: рештки палацу де Бальменів. Яків де Бальмен був другом Тараса Шевченка – йому він присвятив поему "Кавказ".


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Володимир Бойко, ОТГ, Линовиця. де Бальмен, кавказ


Читайте такожКоментарі (0)
avatar