реклама партнерів:
Головна › Новини › МЕДИЦИНА

Лікує квашена капуста - поради Наталії Земної

У якому домі в осінньо-зимовий період не пахне квашеною капустою? По- перше, квашена капуста - це смачно. По - друге – це корисно. Ви ж пам’ятаєте, що квашена капуста є це рекордсменом за вмістом вітаміну С? У холодну пору року квашена капуста є джерелом вітамінів (С, К, Р, U, вітаміни групи В), амінокислот, пробіотиків, флавоноїдів. Ці сполуки позитивно впливають на роботу мозку, стимулюють утворення еритроцитів, нормалізують обмін речовин і забезпечують безперебійну роботу всіх органів.

До речі, квашена капуста більш корисна для повноцінного харчування, ніж сирий овоч. Це головним чином через молочну кислоту, що виділяється бактеріями в процесі бродіння капусти. Саме вона зберігає вітаміни і мікроелементи в овочі, ніби консервуючи їх.

Молочна кислота і клітковина квашеної капусти покращують мікрофлору і допомагають відновити здоровий баланс корисних бактерій в кишечнику, і таким чином нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту. А це важливо для підтримки нормальної роботи імунної системи.

Шановні друзі! Сподіваємось, вас не потрібно «агітувати» щодо користі квашеної капусти в щоденному раціоні. Але чи відомо вам, що кисла капуста – не лише смачна і корисна страва. але й природний лікувальний засіб?
Отже, що саме лікує кавшена капуста і яким чином лікуватися?

Лямблії в печінці: пити по півсклянки розсолу щодня за півгодини до вживання їжі.

Геморой: пити по 2 склянки розсолу квашеної капусти на добу.

Пупкова грижа у дітей: марлю, змочену в соку кислої капусти, класти на грижу, а зверху притиснути зрізом сирої карусти. Закрити пов’язкою, тримати 2-3 години. Мінімальна тривалість процедур – 1 місяць.

Печія: перед їдою слід з’їсти 2—3 ст. л. квашеної капусти.

Гастрит: корисно пити по 1,5—2 склянки теплого капустяного розсолу на день.

Захворювання печінки: помічним є коктейль зі склянки капустяного розсолу і такої само кількості свіжого томатного соку. Пити 3—4 рази на день після їди протягом тривалого часу. Цей засіб помічний і за діареї: пити протягом дня 1—2 склянки.

Закрепи: вживати розсіл, змішаний із дріжджами, або замість дріжджів можна додати 4 г подрібненої кори крушини. Ефективна і така процедура: 2 ч. л. кухонної солі розчинити в склянці капустяного розсолу і випити вранці натще. За потреби повторити.

Бронхіальна астма: регулярне вживання салатів із квашеної капусти, цибулі та часнику пом’якшують напади бронхіальної астми.

Авітаміноз: крім вживання салатів із квашеної капусти, корисно випивати вранці натще склянку розсолу квашеної капусти.

Лишай: прикласти до ураженої шкіри листок квашеної капусти, намащений сметаною. Коли листок підсохне, замінити його новим. Лікування триває до повного зникнення лишаю.

Опіки, порізи, укуси комах : на ушкоджену ділянку покласти тонкий шар квашеної капусти, зверху полотнинку, змочену в капустяному розсолі, або накласти пов’язку, змочену в розсолі. Тримати компрес 30—60 хв. Пов’язку змінювати 3—4 рази на день. Якщо від розсолу шкіра почне пекти, потрібно його розвести перевареною водою кімнатної температури (1:1 або 1:2).

Цукровий діабет: пити сік квашеної капусти, змішаний з невеликою кількістю лимонного соку.

Жовчокамяна хвороба: тричі на день за півгодини до вживання їжі пити по 100 мл соку квашеної капусти. Лікування тривале.

Від хвороб печінки : півсклянки розсолу і стільки ж свіжого томатного соку змішати і тривалий час пити по 3-4 рази на день після вживання їжі.

Короста: змочувати хворі місця соком квашеної капусти.

Глисти у дітей: Залежно від ввіку дитина повинна з’їдати по 100 г кислої капусти 2-3 рази на день., бажано, окремо від інших страв.

Зверніть увагу, що через високий вміст органічної кислоти квашену капусту ТРЕБА ВЖИВАТИ З ОБЕРЕЖНІСТЮ у разІ:
— підвищеної кислотності шлункового соку;
— виразки шлунка та дванадцятипалої кишки;
— захворювань підшлункової залози;
— гіпертонії;
— серцевої та ниркової недостатності;
— хронічного захворювання печінки;
— хронічного коліту та ентероколіту;
— загострення будь- яких захворюваннь шлунково-кишкового тракту;
Не варто зловживати квашеною капустою людям із гемороїдальними вузлами. Груба клітковина може посилити кровотечу, особливо під час загострення геморою.

Дорослій здоровій людині можна з'їдати в день максимум 200 -300 г квашеної капусти.
Найпростіший рецепт квашеної капусти складається усього трьох інгредієнтів: капусти, моркви та солі. 20 хвилин на шинкування та три дні на ферментацію – і хрумка капусточка готова.

Вам обов’язково потрібна соковита та щільна білокачанна капуста без зелених листочків та солодка морква. Варто попередньо спробувати овочі, щоб отримати той самй очікуваний смак.

Нарізайте капусту тонкою однаковою соломкою, а моркву натріть на крупній тертці. Сіль потрібна виключно поварена кам’яна – ніякої дрібної, морської, йодованої.

2 кг капусти, 1 морквину підготуйте, перекладіть до емалірованої каструлі, перемішайте руками, та трішки, саме трішки, помніть. Додайте 25-30 г повареної кам’яної солі, а потім ще раз добре перемішайте. Каструлю накрийте марлею, тарілкою і поставьте під гніт- наприклад, під 2-л банку з водою.
Залишаємо овочі на 3 дні кваситися за кімнатної температури. Потім потрібно капусту «провітрити», перекласти в суху 3-літрову банку та зберігати в холодильнику.

А якщо ви хочете поекспериментувати із смаком квашеної капусти – додайте за смаком трошки цукру. Можна додавати солодкий перець, жменю журавлини або калини, родзинки, насіння кмину, кропу, коріандру та фенхелю, а ще можна додати ягоди ялівцю.
Наприклад, на 2 кг білокачанної капусти 2 ст. л. солі, 1 ст. л. цукру, 1 ст. л. сухого кропу, 1 ч. л. кмину, 2 морквини, 1 жменя журавлини чи калини.

Наша капуста готова. А як її зберігати? Можливо, ви пам’ятаєте як раніше квасили
в дерев’яних бочках і зберігали у підвалі чи льоху. Сучасні господині квасять капусту в скляних банках або емалірованих каструлях. Але після того, як капуста сквасилась, з емальованої каструлі її все ж таки потрібно перекласти в скляні банки та прибрати в холодильник, щоб зупинити процес квашення. Зберігати квашену капусту можна до 8 місяців, закривши капроновою кришкою.



Теги:піст, рецепти, капуста, Наталія Земна, народна медицина


Читайте також






Коментарі (0)
avatar