реклама партнерів:
Головна › Новини › Проблема

Лікаря-травматолога оштрафували на 94735 гривень… за рибу

31-Трав-12 1238 0.0 0
Лікар-травматолог Чернігівської міської лікарні №2 Андрій Кислий потрапив у добрячу халепу. Згідно з постановою Новозаводського районного суду міста Чернігова від 12 березня 2012 року його притягнуто до адміністративної відповідальності та вирішено стягнути на користь держави 94735 гривень 88 копійок за… 20 тонн свіжомороженої риби.

Здавалося б, що за нісенітниця? Лікар займався браконьєрством? Якимось незаконним промислом? Виявляється, ні. Як стверджував лікар на суді, а також нам, він нічого про рибу не знав і знати нічого не хоче. Як таке може трапитися? Про ось цю парадоксальну історію молодий медик і написав до редакції «Голосу України».

У Андрія Борисовича на основній роботі ( у травмопункті він працює на 1\4 ставки) та підробітках загальний доход складає близько 1500 гривень. Мало! Це при тому, що чоловік має активну життєву позицію, займається політичною діяльністю. Донедавна був депутатом обласної ради. Зрозуміле його бажання підзаробити!

– У 2007 році мені запропонували роботу директора підприємства «Консульт» обласної профспілки «Чернігівщини», - розповів він про свою неприємність.– Ми думали з головою профспілки займатися автоперевезеннями пасажирів за маршрутом Чернігів-Київ. Мали на це ліцензію. Але з того якось нічого не вийшло.

– Ви мали якусь ставку? – запитую.

– Ні, мене призначили із формулюванням – директор «за сумісництвом, на добровільних засадах».

– А якась була винагорода?

– Ні. Я жодного разу не отримував зарплату. Вона планувалася, якби підприємство мало якісь обороти…

«Консульт» після багатьох місяців бездіяльності усе ж таки мав спробу розпочати вдалий бізнес на завезенні прісноводної риби із Казахстану.

– На жаль, я про це дізнався вже від митників, – повідомив А.Кислий, – коли мене як директора звинуватили у контрабанді рибопродукції, порушенні митних правил. Але ж я не укладав, не підписував догорів про її поставки в Україну! Я нічого не знав про цю бізнесову операцію!

Лікар-травматолог надав при цьому підтвердження- висновок №771к судово-почеркової експертизи Чернігівського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. У ньому зазначається: «Підписи від імені А.Б.Кислого в договорі №17 від 24.05.2010 р., в листі до Чернігівської митниці від 20.12.2010 р. виконані не Андрієм Борисовичем Кислим, а іншою особою». Хто ж діяв від імені лікаря?

Як з’ясувалося, голова профспілки «Чернігівщина» Борис Бойправ і не приховував, що договори підписував він. Ми з ним зустрілися у його офісі. Він показав протокол №66 засідання президії обласної ради профспілки від 08.12.2008 року. У ньому написано: «…надати право представлення інтересів підприємства «Консульт» ЧОПО «Чернігівщина» в будь-яких інстанціях, право підпису на договорах, фінансових документах та інших документах підприємства «Консульт» ЧОПО «Чернігівщина» замість директора в разі його відсутності – голові обласної ради профспілки «Чернігівщина Борису Степановичу Бойправу».

– У нас намітилася співпраця з однією фірмою на поставки прісноводної свіжомороженої риби з Казахстану, – повідомив керівник профспілки. – Перша партія 20 тонн влітку 2010 р. пройшла митницю без проблем і була реалізована. А з наступними 60 тоннами виникла проблема. Митники оцінили її в 2,47-2,49 долара за кілограм (19,76- 19,99 гривень). Зрозуміло, що ми не погодилися з цим і почали оспорювати все це. Адже продати щуку, ляща, краснопірку, сома, сазана з торговою націнкою стало б проблематично, бо ціна їх підскочила б до 30 гривень. Така оцінка не відповідає дійсним цінам на ринку оптової торгівлі на даний вид товару. Неправомірні дії посадових осіб Чернігівської митниці призвели до простою товару на митному терміналі та значними витратами та збитками при цьому з нашої сторони. Зрештою, фактично ми довели свою правоту. Експерт експертної фірми «АС-Експерт» 12 квітня 2011 року оцінив 80 тонн завезеної риби в 545843 гривні, тобто в 6,7 гривні за кілограм. Та митники не відступили. Вони присікалися до укладеного нами договору з постачальниками. Якби Андрій Кислий сказав, що я його підписував, то не було б проблем. Адже у мене на це є відповідні повноваження! А так виходило, що хтось невідомий за нього підписався. Одне слово, вийшла контрабанда, хоча її не було. Бо риба завозилася легально. За помірною ціною.

Та процес пішов. Риба була конфіскована, і 60 її тонн продано за 157307 гривень (фактично за 2,5 гривні за кілограм!) ! І все це на основі того, що були, як зазначається у аргументації звинувачення, «неправдиві дані щодо суті угоди в частині дійсного продавця товару та способу оплати». «Крім того, зазначені товари переміщені через митний кордон України через автомобільний пункт пропуску «Бачівськ» Сумської області»,- читаємо далі,- а не через «залізничний пункт пропуску через державний кордон «Квашино». Хоча Державний комітет ветеринарної медицини України і дав 9 грудня 2010 р. відповідне доповнення до цього дозволу. Згідно з ним рибу можна було перевозити і через «Бачівськ».

Сергій ПАВЛЕНКО

Скорочено. Повністю читайте в газеті "Сіверщина" за 31 травня.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:штрафи, Сергій Павленко, Голос України


Читайте такожКоментарі (0)
avatar