КВАШЕНА КАПУСТА — КИСЛО, СМАЧНО ТА ЦІЛЮЩЕ
Печія. Перед їдою слід з’їсти 2—3 ст. л. квашеної капусти.
Гастрит. Корисно пити по 1,5—2 склянки теплого капустяного розсолу на день.
Захворювання печінки. Помічним є коктейль зі склянки капустяного розсолу і такої само кількості свіжого томатного соку. Пити 3—4 рази на день після їди протягом тривалого часу. Цей засіб помічний і за діареї: пити протягом дня 1—2 склянки.
Жовчнокам’яна хвороба. Щоденно приймати розсіл квашеної капусти по 1,5—2 склянки тричі на день за 30 хв до їди. Курс лікування 1,5—2 місяці. Якщо жовчні камені не більше кукурудзяного зернятка, їх можна швидко (але з болем) вивести за допомогою наступного засобу: змішати 1 л капустяного розсолу, 400 мл олії та сік 4 лимонів. Перед процедурою за добу нічого не їсти, потім кожні 30 хв приймати по 100 мл суміші. Спочатку дошкулятимуть напади болю і понос, але за 4—5 годин камені вийдуть з калом. Після цього протягом 2 тижнів потрібно пити настій ромашки із фенхелем.
Закрепи. Вживати розсіл, змішаний із дріжджами, або замість дріжджів можна додати 4 г подрібненої кори крушини. Ефективна і така процедура: 2 ч. л. кухонної солі розчинити в склянці капустяного розсолу і випити вранці натще. За потреби повторити.
Бронхіальна астма. Регулярне вживання салатів із квашеної капусти, цибулі та часнику пом’якшують напади бронхіальної астми.
Авітаміноз. Крім вживання салатів із квашеної капусти, корисно випивати вранці натще склянку розсолу квашеної капусти.
Гельмінтоз. Їсти по 100—200 г квашеної капусти незалежно від віку 2—3 рази на день. Бажано окремо від основної їжі.
Лямбліоз. Рекомендують приймати по 0,5 склянки капустяного розсолу за 30 хв до їди.
Головний біль. Щоб позбутися болю, можна покласти за вуха і на скроні загорнуту в марлю квашену капусту і обгорнути голову рушником. Або прикладати до лоба на 20—30 хв листя квашеної капусти тричі на день. Або пити 3—4 рази на день по 1,5 склянки капустяного розсолу.
Пупкова грижа в дітей. Змочену в капустяному розсолі марлю прикласти до грижі, зверху притиснути розрізаною половинкою сирої картоплі і закріпити компрес пов’язкою, тримати 2—3 години. Лікування триває місяць і більше.
Лишай. Прикласти до ураженої шкіри листок квашеної капусти, намащений сметаною. Коли листок підсохне, замінити його новим. Лікування триває до повного зникнення лишаю.
Опіки, порізи, укуси комах. На ушкоджену ділянку покласти тонкий шар квашеної капусти, зверху полотнинку, змочену в капустяному розсолі, або накласти пов’язку, змочену в розсолі. Тримати компрес 30—60 хв. Пов’язку змінювати 3—4 рази на день. Якщо від розсолу шкіра почне пекти, потрібно його розвести перевареною водою кімнатної температури (1:1 або 1:2).
Цукровий діабет. Пити сік квашеної капусти, змішаний з невеликою кількістю лимонного соку.
Через високий вміст органічної кислоти квашену капусту НЕ МОЖНА ВЖИВАТИ у разІ:
— підвищеної кислотності шлункового соку;
— виразки шлунка та дванадцятипалої кишки;
— захворювань підшлункової залози;
— гіпертонії;
— серцевої та ниркової недостатності;
— хронічного захворювання печінки;
— хронічного коліту та ентероколіту.
Тож, щоб лікування квашеною капустою було справді корисним та помічним, не забудьте порадитися з лікарем.
Підготувала Алла Грішило.
Читайте також |
Коментарі (2) |
| |