реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОЛОГІЯ

Кручі Десни- резервуар для зникаючих видів риби

Справжньою окрасою деснянських краєвидів на території Мезинського національного природного парку (Коропський р-н.) є виходи крейди. Білі кручі, стрімкі перекати завжди приваблюють відпочиваючих та гостей парку. Але ці оселища не тільки дають змогу насолоджуватись нам красою краю, але є й справжніми резерватами рідкісних та зникаючих видів риб.

В ході іхтіологічних досліджень, що проводилися на початку серпня 2015 р. працівниками наукового відділу нацпарку разом з працівниками Національного природничого музею НАН України, було встановлено іхтіологічну цінність подібних оселищ. Крейдяні виходи є притулком рідкісних видів риб – бистрянки російської, яльця звичайного, миня річкового і окраси Десни – марени дніпровської та стерляді.

Крім видів, що занесені до Червоної книги України, на крейдяних перекатах звичайні, а подекуди і багаточисельні типові річкові риби: білоперий пічкур дніпровський, головень європейський, в’язь звичайний, підуст звичайний та білизна європейська.

Цінність подібних оселищ вимагає їх збереження та раціонального використання. Тож, не дарма, відділ державної охорони Мезинського НПП в щоденних патрулюваннях територією попереджає відпочиваючих, рибалок та гостей парку про дотримання правил безпеки на воді, правил любительської риболовлі та про відповідальності за порушення природоохоронного законодавства.
Зберігаючи природу – ми оберігаємо наше майбутнє і майбутнє наших дітей!

Назар НАЗАРОВ,
молодший науковий співробітник Мезинського Національного природнього парку.



Теги:національні природні парки, стерлядь, минь, марена, мезин


Читайте також



Коментарі (0)
avatar