реклама партнерів:
Головна › Новини › КРИМІНАЛ

Коропським районним судом рибних браконьєрів притягнуто до відповідальності

Коропським районним судом протягом липня - серпня 2020 року винесено ряд рішень про визнання винними жителів Коропського району у скоєнні адміністративних правопорушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства).

Так, відповідно до рішення суду від 22 липня житель смт Короп сплатить збитки та штраф на користь держави у розмірі 1 921 грн та 340 грн відповідно.

Нагадаємо, що дане порушення було зафіксовано Чернігівським рибоохоронним патрулем третього червня на озері поблизу с. Риботин Коропського району. Порушник за допомогою 2 од. сіток незаконно добув 2 кг риби: краснопірка – 16 екз., по 2 екз. щуки і окуня та 1 екз. лина.
Рішенням суду від 19 серпня зобов’язано жителя с. Оболоння сплатити збитки та штраф на користь держави у розмірі 2 975 грн та 340 грн відповідно.

Дане порушення було викрито рибпатрулем 21 липня на р. Десна, поблизу с. Оболоння Коропського району. Правопорушник виловлював рибу за допомогою 2 од. сіток зяберних (одностінних). До тенет браконьєра потрапило 3 кг риби: окунь – 15 екз., плітка – 14 екз., плоскирка – 9 екз., краснопірка – 4 екз., в’язь – 2 екз. та по 1 екз. щуки, білизни і синця.

Крім того, суд зобов’язав кожного порушника сплатити судовий збір у розмірі 420 грн.
Після винесення рішення суду у порушників є 15 днів для добровільної сплати штрафу. Якщо у зазначений термін штраф не сплачено постанова надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. В такому випадку сума штрафу подвоюється. Збитки сплачуються у розмірі, визначеному рішенням суду.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що за грубе порушення Правил рибальства (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову - вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел. Також вилов водних біоресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену добову норму вилову), відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачений штраф у розмірі від 340 до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів.

За незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 249 ККУ. Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 3 400 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею - караються штрафом від 3 400 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

В Управлінні Держрибагентства у Чернігівській області цілодобово функціонує телефонна «гаряча лінія»: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби чи сіток - прохання невідкладно повідомляти за вказаними номерами телефонів.

за інф. Чернігівського рибоохоронного патруля



Теги:раки, рибінспекція, рибоохоронний патруль, рибоохорона


Читайте також






Коментарі (0)
avatar