Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Конференція про побрехеньки
30-Бер-18 1090 0.0 0
Всеукраїнська наукова конференція «ІСТОРИЧНІ ПОБРЕХЕНЬКИ: незвичайні історії в історії України»

Конференція присвячена Дню народження Миколи Гоголя (1 квітня), який підніс українські «побрехеньки» до рівня світової класики.

Метою конференції є популяризація досліджень з історії «щоденного життя» через незвичні події, які іноді трапляються в житті всіх людей.

Кожен науковець має у своєму запасі цікаві, незвичні і веселі історії, віднайдені у джерелах, які не завжди вписуються в контекст його основного дослідження. Найчастіше, ці інформаційні скарби залишаються не оприлюдненими і недоступними для шанувальників минулого, хоча вони несуть великий позитивний заряд.

Наші предки високо цінували незвичні історії. У переказах «брехунів» – осіб, які вміли цікаво розповідати – ці історії творчо трансформувалися в «побрехеньки», проте їхнім підгрунтям здебільшого були реальні події. Головним побажанням до доповідей є достовірність описуваних подій та/або їхня фіксація в історичних джерелах, з авторськими інтерпретаціями.

На конференції будуть працювати секції-«посиденьки» з наступних напрямків: «Гоголь з нами»; «І сміх і гріх» (побутові проблеми); «Дай серцю волю, заведе в неволю» (гендерні історії); «Їхав козак за Дунай» (військові історії); «Не проти ночі сказано» (містичні історії); Додатково – теми з жартівливого фольклору.

Участь у конференції беруть науковці з Києва, Дніпра, Львова, Запоріжжя, Одеси, Бахмута, Чернігова, Ніжина.

Почесний Голова Оргкомітету: Віктор Брехуненко, доктор історичних наук, професор
Почесний гість: Юрій Шаповал, доктор історичних наук, професор
Співголови оргкомітету: Олександр Забарний, Сергій Лепявко, Євген Луняк, Олександр Самойленко.Теги:Микола Гоголь, день сміху, Сергій Брехуненко, Юрій ШаповалКоментарі (0)
avatar