реклама партнерів:
Головна › Новини › КРИМІНАЛ

Комбінатори з АТП

На Чернігівському КП «АТП-2528» ревізія КРУ встановила фінансових порушень, що завдали збитків, на 290 тисяч гривень.

Чернігівське комунальне підприємство «АТП-2528» винайшло досить оригінальний спосіб «покращити» показники своєї роботи. За два роки воно завищило об’єми сміття, вивезеного на полігон твердих побутових відходів (ТПВ), майже на 11 тис м3.

На цей факт натрапили фахівці Контрольно-ревізійного управління в Чернігівській області при ревізії фінансово-господарської діяльності автопідприємства за 2009 — 2010 роки.

У ході зустрічної звірки в ПП «Гранпласт», яке спеціалізується на прийомі та знешкодженні твердих побутових відходів, ревізори звернули увагу на те, що дані подорожних листів вантажних автомобілів, що курсували на полігон знешкодження ТПВ (с. Масани) різняться від даних ПП «Гранпласт», тобто журналами обліку відходів, прийнятих від КП «АТП-2528». А ще з’ясувалося, що кутові штампи на подорожніх листах автопідприємства не відповідають штампу ПП «Гранпласт». Отже, документи виявилися фальшивими.

Внаслідок цих махінацій автопідприємство нарахувало і пред’явило до оплати завищену вартість послуг, завдавши збитків місцевому бюджету на 77,36 тис грн.

Досить незвичайну господарську операцію підприємство провернуло, уклавши договір купівлі-продажу легкового автомобіля марки KIA MAGENTIS 2007 року випуску вартістю 149,5 тис грн. Згідно з цим договором Продавець зобов’язувався передати легковик комунальному підприємству «АТП-2528». Чи була ця оборудка вигідна і потрібна автопідприємству ще варто подумати, а його керівникові — однозначно. Бо саме… начальник КП і виступив у ролі Продавця, збувши власне потримане авто своєму ж підприємству. Ну що ж, як то кажуть, проблема моральна… Інша справа, що відповідно до фінансового плану комунального підприємства на 2010 рік витрати на придбання легкового автомобіля в сумі 150 тис грн не передбачалися. А це вже ніщо інше, як порушення ч. 1, 9 ст.75 та ч. 9 ст.78 Господарського Кодексу України від 16.01.2003 року № 436-IV.

А ось ще одна торговельна операція, здійснена у 2009 — 2010 рр. Комунальне підприємство придбало 5 автомобілів ЗІЛ-130 (шасі) у фізичної особи-підприємця пані Ш. Згідно з договором купівлі-продажу, укладеним підприємницею з КП, за згадані автомобілі вона отримала 325 тис грн. І все б нічого, якби зустрічна звірка, проведена ревізорами у ФОП, не з’ясувала одну «дрібничку». Виявилося, що самій спритній пані автомобілі коштували всього… 33 тисячі. Адже техніка понад 20 років перебувала «на консервації» у військовиків.

У березні 2009 року КП «АТП-2528» придбало Шприцемет ІМ (рушницю) та обладнання для відлову безпритульних тварин. Покупка коштувала бюджету 50 тис грн. Проте на дату проведення ревізії зазначений комплект перебував на консервації. Матеріально-технічна база для відлову безпритульних тварин в КП «АТП-2528» не створена, і штатним розписом відповідні посади не передбачені.

І насамкінець — просто захоплюючий детективний сюжет, в якому, крім нашого фігуранта (тобто КП «АТП-2528») виступає таємниче столичне ТОВ «Юридична компанія «ЛЕКС КВОРУМ».

18.11.2009 комунальне підприємство «АТП-2528» уклало договір про надання юридичних послуг згаданим товариством. Оплату за послуги було здійснено без зволікання платіжним дорученням від 01.12.2009 на суму 78 тис грн.

При цьому, у фінансовому плані КП на 2009 рік витрати на юридичні послуги в такій сумі заплановані не були. Адже відповідно до штатного розпису на підприємстві працює юрисконсульт, який згідно з посадовою інструкцією має складати позовні заяви та захищати інтереси КП «АТП-2628» в судах.

Які саме цінні юридичні послуги встигло надати за такий короткий термін комунальному підприємству ТОВ «Юридична компанія «ЛЕКС КВОРУМ» достовірно невідомо. За поясненнями керівника АТП, юридична фірма оперативно підготувала звернення до Державної інспекції з контролю за цінами щодо законності застосування до КП АТП -2528 економічних санкцій і, як результат, листом Державної інспекції з контролю за цінами від 30.11.2009 підприємство було повідомлено, що рішення №115 від 30.10.2009 скасовано.

Проте жодних первинних документів (позовів, скарг), а також необхідних звітів, пропозицій щодо оскарження неправомірних дій та акту інспекції, які складалися ТОВ «Юридична компанія «ЛЕКС КВОРУМ, ревізорам на підприємстві пред’явити не змогли.

Взаєморозрахунки КП «АТП-2528» з ТОВ ЮК «ЛЕКС КВОРУМ» не підтвердила і зустрічна звірка. Оскільки при її проведенні місцезнаходження юридичної фірми за юридичною адресою, зазначеною у договорі (м. Київ, Залізничне шосе, 47), не встановлено!

ДПІ у Печерському районі м. Києва на запит ревізорів повідомила, що в 2010 році Товариство до ДПІ не звітувало. А останній звіт з податку на прибуток ним поданий за 9 місяців 2009 року…

Ревізія КП «АТП-2528», крім того, встановила реалізацію підприємством послуг за заниженими тарифами, що призвело до збитків, на загальну суму 97 тис грн, а також завищення посадових окладів працівникам екологічної інспекції, яка є структурним підрозділом АТП, на 19 тис грн.

За результатами ревізії на посадових осіб складено 6 протоколів про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 164-2 КУпАП. Матеріали ревізії передані до сектору Державної Служби боротьби з економічною злочинністю Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області.

Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Чернігівської області, а також міського голову.

Довідка. Комунальне підприємство «АТП-2528». Власник підприємства — територіальна громада м. Чернігова в особі Чернігівської міської ради. Підпорядковане Управлінню ЖКГ міської ради. Майно закріплене на праві господарського відання. Виконує роботи з прибирання сміття, очищення вулиць від снігу і льоду, надає автотранспортні послуги з санітарної очистки міста та прибирання міських територій, інше.

Прес-служба КРУ в Чернігівській області




Теги:ревізори, КРУ, порушення фінансової дисципліни


Читайте також






Коментарі (1)
avatar
1
Оказывается, и у нас могут из мусора делать деньги!
Молодцы!
biggrin
avatar