реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Коли у Чернігові встановлять пам’ятник жертвам Голодоморів?
26-Лис-12 1021 0.0 0
Соромно, що у Чернігові, на вулицях якого у 1933 році щодня вмирали від голоду селяни з далеких й навколишніх сіл і навіть городяни, влада досі не встановила пам’ятник жертвам Голодоморів – геноциду Українського народу.
Відомо, що міська влада ще 22 лютого 2008 року у виставковій залі галереї сучасного мистецтва «Пласт-Арт» провела презентацію генеральної концепції пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років. Співавторами проекту є Народний художник України, академік архітектури Анатолій Гайдамака та Заслужений діяч мистецтв України Борис Дєдов.
Спочатку, за офіційною інформацією від 25 лютого 2008 року планувалося встановити пам’ятний знак на зеленій галявині Алеї Героїв перед фасадом Катерининської церкви. Творча ідея проекту полягала у відтворенні образу зубожіння та спустошеності тогочасної України: на чорному перепаханому полі, де лежать розбиті жорна, встановлені чорні гранітні плити, що символізують українські села, поставлені на «чорну дошку», тобто на вимирання. На чорних мармурових плитах планувалося викарбувані назви сіл, найбільш постраждалих від тих жахливих подій.

Потім в інформації відділу зв'язків з громадськістю Чернігівської міської ради від 19 серпня 2008 року було заявлено, що Чернігівський міськвиконком з 1 до 30 вересня 2008 року оголошує відкритий конкурс на кращу проектну пропозицію щодо спорудження пам'ятника для вшанування жертв та постраждалих від голодоморів в Україні. За інформацією управління архітектури та містобудування міської ради для встановлення пам'ятного знаку вже визначена земельна ділянка навпроти Троїцько-Іллінського монастиря на розі вулиць Толстого та Музикальної.
А що далі? Вже завершується 2012 рік.

Заступник голови Чернігівської обласної організації Української народної партії Сергій Соломаха передав запит від 23 листопада 2012 року №49 до Чернігівської міської ради і попросив надати інформацію (в т.ч. копії рішень, постанов, підсумків конкурсів тощо) щодо спорудження у місті Чернігові пам'ятника для вшанування жертв та постраждалих від голодоморів в Україні навпроти Троїцько-Іллінського монастиря на розі вулиць Толстого та Музичної.

Громадськість має право знати, а як чернігівська міська влада веде роботу щодо вшанування жертв Голодомору в Україні. Скільки ще чекати пам’ятника?

Прес-служба Чернігівської обласної організації УНП


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесокКоментарі (0)
avatar