реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Кого оберуть чернігівці 26 липня 2015 року у «рухівському» виборчому окрузі № 205?

26-Лип-15 2505 0.0 7
26 липня 2015 року відбудуться проміжні вибори в одномандатному виборчому окрузі № 205, до якого входять відповідно 78 і 5 виборчих дільниць Деснянського і Новозаводського районів міста Чернігова. Це вже 8 вибори народних депутатів України за останні 25 років у Деснянському районі міста Чернігова по одномандатному виборчому округу.

До речі, саме в цьому виборчому окрузі відбувся один з перших рухівських народних майданів в Україні: усіма забута сьогодні чернігівська «ковбасна революція». Який залишив яскравий слід на Чернігівщині і не тільки. Тоді в розпал виборчої кампанії до Верховної Ради УРСР і місцевих рад у різдвяну ніч з 6 на 7 січня 1990 року сталася подія, яка, як тоді здавалося, сколихнула Радянський Союз.
Усе почалося начебто з випадкової автотранспортної пригоди на розі вулиць Рокосовського і Доценка десь після 19-ї години вечора, коли облвиконкомівська «Волга» зіткнулася з приватними «Жигулями».
І пішло-поїхало…

Сьогодні місто Чернігів через проміжні вибори, призначені на 26 липня 2015 року, майже як і 25 років тому під час «ковбасної революції» знову на слуху всієї країни. І це не дивно. Адже від цивілізованості протистояння опонентів, рівня дотримання ними законності під час цих проміжних виборів залежить політичне майбутнє не тільки конкретних політиків, але й України в цілому.
Тож варто всім учасникам перегонів та й виборцям нагадати про сім попередніх виборчих кампаній в цьому, колись першому на Чернігівщині «рухівському» виборчому окрузі.

4 (18) березня 1990 року

На перших демократичних виборах по Деснянському виборчому округу № 438 до Верховної Ради УРСР з 8 кандидатів було обрано доцента, кандидата економічних наук 32-річну Тетяну Яхеєву, яку висунув трудовий колектив Чернігівського філіалу КПІ (з 1999 року - Чернігівський державний технологічний університет). За підтримки Руху та працівників ВО «ЧРПЗ» вона у 2-му турі отримала 53,30% голосів виборців і перемогла компартійного номенклатурника Миколу Бутка, якого висунив в депутати під тиском парткому 16-тисячний трудовий колектив найбільшого в області підприємства ВО «ЧРПЗ».
Цікаво, що Микола Бутко пізніше, за президенства Леоніда Кучми з 12 серпня 1999 року по 13 листопада 2002 року, очолював облдержадміністрацію, поки його на цій посаді не змінив все той же Валентин Мельничук, який з 2010 року займає посаду заступника голови облради від СПУ.
Звертаємо увагу на те, що з 13 народних депутатів від Чернігівщини у Верховній Раді УРСР Тетяна Яхеєва на момент обрання була єдиним позапартійним депутатом. Не дивно, що вона увійшла до опозиційного депутатського об'єднання Народна Рада та була членом депутатської групи Народного Руху України. Не дарма ж основним виборчим гаслом чернігівського майдану 1990 року було: «Надія у нас одна: Рух, Яхеєва, Сарана!».

27 березня 1994 року

На позачергових виборах по Деснянському виборчому округу № 439 з 20 кандидатів у другому турі голосування обрано позапартійного 45-річного ректора Чернігівського інституту регіональної економіки і управління Олександра Степанова, якого у 1-у турі підтримало 18,65% виборців. В той час як його основного опонента, підтриманого рухівціями, Івана Осадціва – 14,71%.
Цікаво, що у 2008 році вихованець Чернігівського філіалу КПІ(1971) і ВПШ при ЦК КПУ (1978) Олександр Степанов був науковим керівником докторської дисертації теперішнього ректора Чернігівського державного технологічного університету Сергія Шкарлета, обраного до обласній ради у 2010 році по Деснянському району міста Чернігова.

29 березня 1998 року

На перших виборах до Верховної Ради України за змішаною системою в один тур по мажоритарному виборчому округу № 206 обрано 40-річного позапартійного голову спостережної ради акціонерного банку «Зевс» Євгена Ананко, який отримав підтримку 14,96% голосів виборців.
При цьому троє «найзаможніших» кандидатів, які посіли відповідно 1, 3, 4 місце з 21, Ананко Є.П. (самовисуванець) – 14,96%, Мельничук В.В. (самовисуванець) – 14,11%, Хоменко В.Ф. (Аграрна партія України) – 10,23%, сумарно отримали 39,30% голосів виборців.
Усі кандидати в депутати – керівники місцевих партійних осередків, які посіли відповідно 2, 5, 6 місця, Лебединець М.Я. (14,47%, за список КПУ – 24,35%), Ступак В.Ф.(6,66%, за список HРУ – 8,56%), Осадців І.В. (4,27%, за список ПЗУ – 7,99%) сумарно отримали лише 25,40%, в той час як їх партії сумарно – 40,90%.
Отже, по мажоритарному округу значна частина прихильників цих партій голосували за особистості, а не за представника партії, яку вони підтримують. Адже за «незаможних» кандидатів у Верховну Раду України не голосують, навіть, якщо це лікар чи голова місцевого партійного осередку.


31 березня 2002 року

На чергових виборах до Верховної Ради України за змішаною системою в один тур по мажоритарному виборчому округу № 206 з 17 претендентів обрано генерального обрано 54-річного самовисування, члена СДПУ(о), директора ЗАТ «Чернігівський пивкомбинат «Десна» Валентина Мельничука, який отримав підтримку 14,96% голосів виборців.

Цікаво, що вихованець Чернігівького філіалу КПІ Валентин Мельничук (1971) на хвилях "ковбасної революції" очолив у 1990-1992 роках Чернігівську міську раду.
Водночас партії, що утворили виборчий блок «Віктора Ющенка «Наша Україна», зокрема Україніська народна партія і Народний Рух України, підтримували в цьому окрузі узгодженого з усіма національно-демократичними силами члена Партії «Реформи і порядок» Володимира Приходька, який був другим з 14,0% голосів виборців.
Валентин Мельничук склав 3 квітня 2003 року повноваження народного депутата України у зв’язку з призначенням його 26 грудня 2002 року вдруге головою Чернігівської обласної державної адміністрації. Цю посаду від обіймав до 21 січня 2005 роки, доки його не змінив на цій посаді народний депутат України по виборчому округу № 206 від блоку «Віктора Ющенка «Наша Україна» Владислав Атрошенко. До речі, першого разу Валентин Мельничук обіймав цю посаду (до програшу виборів голови обласної ради останньому 1-у секретарю обкому КПУ Петру Шаповалу) з 23 березня 1992 року по 6 липня 1994 року.

8 червня 2003 року

На проміжних виборах по мажоритарному виборчому округу № 206 з 21 кандидата, які залишилися у бюлетені, було обрано 45-річного позапартійного самовисуванця, президента комерційного інноваційного банку «УкрСиббанк» Олександра Ярославського, який отримав 27,08% голосів виборців.
При цьому узгоджений між партіями, що утворили блок «Наша Україна», та СПУ спільний кандидат самовисуванець, позапартійний головний редактор обласної молодіжної газети «Гарт» Дмитро Іванов отримав 23,82% голосів виборців. Варто відзначити, що депутатський мандат був отриманий харківським бізнесменом Олександром Ярославським завдяки застосуванню «брудних» виборчих технологій, зокрема висуванню кандидатів-двійників та зняттям з перегонів 17 кандидатів, в т.ч. і Наталії Вітренко.

28 жовтня 2012 року

На чергових виборах до Верховної Ради України за змішаною системою в один тур по мажоритарному виборчому округу № 205 з 14 кандидатів обрано 39-річного члена ВО «Батьківщина», висунутого ВО «Батьківщина» народного депутата Валерія Дубіля, який одержав 50,2% голосів виборців.
При цьому його головний опонент висуванець і член Партії регіонів міський голова Олександр Соколов отримав 28,12% голосів виборців, а висуванець і член партії «УДАРУ» Іван Осадців – 8,42%. Цікаво, що останнього 1-го секретаря обкому комсомолу Олександра Соколова "десантував" з посади свого заступникана посаду 1-го заступника чернігівського міського голови у 2002 році саме голова обладміністрації Микола Будко, якого у 2002 році змінив на цій посаді Валенин Мельничук.
До речі, з 2002 року Микола Бутко - професор кафедри менеджменту Чернігівського державного технологічного Універститету.

26 жовтня 2014 року

На позачергових виборах до Верховної Ради України за змішаною системою в один тур по мажоритарному виборчому округу № 205 з 20 кандидатів обрано 41-річного висуванця і члена партії «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» генерального директора ТОВ «ФОРСАЖ» Валерія Куліча, який отримав 27,98% голосів виборців.
Представник агробізнес-клану Шаповала-Атрошенка без проблем обійшов 37-річного самовисуванця, безпартійного інструктора спортсменів збірної штатної команди України Андрія Дереземлю (14,1%) та 30-річного висуванця партії «Демократичний альянс», безпартійного військовослужбовця Ігоря Андрійченка (12,37%).
Цікаво, що Валерій Куліч земляк (село Жовтневе Коропського району) останнього 1-го секретаря обкому КПУ, голови виконкому, обласної держадміністрації та обласної ради у 1994-1998 рр. Петра Шаповала. Останній отримав найвищу компартійну посаду в області, безсумніву, завдяки легендарній «ковбасній революції» і першим демократичним виборам 4 березня 1990 року.
Не менш цікаво й те, що Валерій Куліч 19 травня 2015 року, як і більш ніж 12 років тому його попередник Валентин Мельничук, склав повноваження народного депутата України у зв’язку з призначенням його 31 березня 2015 року головою Чернігівської обласної державної адміністрації.

Чи не забагато випадковостей і збігів відбулося на цьому вже легендарному виборчому окрузі за останні 25 років?

Сергій Соломаха


Перші демократичні вибори 4 березня 1990 року: хто не пам’ятає минулого, той не має майбутнього.

Коментарі (7)
avatar
1
Если черниговцы хотят перемен, проголосуют за Корбана. Если хотят, чтобы все осталось как было, лишь бы "тихо и мирно", проголосуют за того, кто пиарит строительство детской площадки в Березовой роще. Все по-советски, ко Дню защиты детей. Работа гудит даже в Троицу. Бетон кладут в мокрую от дождя землю. А кто возразит, что все не ради детей?
avatar
2
ну да рейдер Корбан за мандатом хочется спрятаться от тюрьмы, разве за это мы выходили на майдан?
чтобы преступники прятались за мандатами? Березенко тоже не хороший, чего только стоит технологии которые он использовал работая в команде Лёни Космоса.
Ну не ужели в Чернигове нет достойного кандидата, а не парашютиста, чтобы представлял область

PS Андрейченко Аверченко Коржа не предлагать, это техническая обойма Атрохи ( который также прячется за мандатом за то что сбил женщину насмерть)
avatar
0
3
А що висування вже закінчилося, треба обирати?  Наче ранувато. Мабуть, громадський актив таки делегує із свого середовища кандидата-чернігівця. І оберуть виборці просто так, тихо - без реклами і піару. Пам’ятаючи минуле.
avatar
4
@Шкурко
Дай Бог, но по результатам последних пяти выборов, Черниговцы думают не головой, а желудком, кто гречки больше предложит за того и голосуют.
Да и любимая революция Сергея Васильевича тоже была продиктована желудком
avatar
5
Всі революції роблять невдоволені маси, якими керують їх шлунки і, як тепер з"ясувалося, ще й власники ЗМІ. Питання в іншому: в якому напрямку носіїв цих шлунків спрямують інтелектуали і згуртовані ідеєю автивісти.
Тож не варто опускатися до шлунків мас, бо це лише необхідний грунт для революцій і реформ.
avatar
6
Сергей Васильевич а как насчет чтобы вам как идейному Руховцу пойти в раду?
и кто на ваш взгляд достойный кандидат из Черниговских?
avatar
7
На проміжних виборах технологія  формування списку для голосування є визначальною.
Звісно якщо не рахувати хто і як рахуватиме голоси.
Судіть самі.
З 1442 членів ДВК 743 або 51,5% є представниками одного з штабів, який за допомогою 49 подань та 6 подань союзників контроль над ДВК.
В наслідок цього у  6 ДВК №№ 741003 741038, 741045, 741051, 741057, 741096  керівний склад ДВК (голова, заступник і секретар) є представниками штабів одного кандидату.
avatar