реклама партнерів:
Головна › Новини › РЕЛІГІЯ

Київський патріархат просить Вселенського патріарха прислати комісію

25-Січ-16 3338 5.0 4
Виступ Патрірха Кирила в Шамбезі на зібранні Помісних Православних Церков про ситуацію в Україні викликав негайну реакцію з боку Синоду УПЦ КП, який відбувся у Києві 23 січня під головуванням Патріарха Філарета.

Синод УПЦ КП висловив обурення, назвавши виступ Кирила тенденційним, не об’єктивним, наповненим посиланнями на не існуючі або однобоко чи спотворено висвітлені факти.

Як наголошують в УПЦ КП, цей виступ вводить в оману учасників Синаксу щодо реальної ситуації в Україні, в тому числі у питанні переходу громад Московського Патріархату під омофор Київського Патріархату. «Тому цей виступ, як публічне виголошення неправди і введення інших в оману, є недостойний сану архиєрея, носієм якого є Кирил (Гундяєв), та посади Предстоятеля РПЦ, яку він обіймає», – йдеться в ухвалі Синоду УПЦ КП.

Єпископи УПЦ КП пояснюють таку поведінку Глави РПЦ тим, що Кирил перебуває у залежності від державної влади Росії, яка з кінця лютого 2014 року і дотепер здійснює військову, інформаційну та економічну агресію проти України, окупувала Крим та частину території Донецької і Луганської областей. Тому єпископи УПЦ КП наголошують, що «є об’єктивні підстави стверджувати, що заяви та дії Московського Патріарха Кирила (Гундяєва) і в цілому Московської Патріархії щодо України знаходяться під впливом влади Росії та є елементом її агресивної політики».

В УПЦ КП акцентують на тому, що керівництво Церкви Московського Патріархату в Україні як у центрі, так і на місцях, категорично відкидає будь-які пропозиції щодо діалогу, виступаючи лише з ультимативними вимогами та ігноруючи реальне бажання власних парафіян вийти з-під юрисдикції Московського Патріархату.

«У випадках, коли на місці вбачається можливість мирного вирішення питання користування храмом та іншим майном парафії шляхом почергового здійснення богослужіння двома частинами колишньої громади УПЦ МП, центральне керівництво церкви Московського Патріархату в Україні перешкоджає цьому, свідомо загострюючи протистояння», – йдеться в ухвалі Синоду.

В УПЦ КП наголошують, що жодна незалежна міжнародна інституція, така як ООН, ОБСЄ чи інша авторитетна міжнародна організація, не підтверджують достовірність та об’єктивність заяв, які робить Московський Патріархат щодо так званого захоплення храмів в Україні.

Єпископи УПЦ КП ще раз засвідчили на Синоді, що «Київський Патріархат продовжує закликати керівництво Церкви Московського Патріархату в Україні до конструктивного діалогу з метою вироблення ясного і сприйнятого двома сторонами способу реалізації віруючими та їхніми громадами гарантованого Законами України права на вільний вибір підпорядкування тій чи іншій Церкві.

У зв’язку з неправдивими звинуваченнями, висунутими Патріархом проти Української Православної Церкви Київського Патріархату, Синод УПЦ КП просить Вселенського Патріарха Варфоломія надіслати в Україну для дослідження справи і подальшої доповіді Помісним Православним Церквам авторитетну церковну комісію.

При цьому в УПЦ КП наголошують: « Враховуючи, що сторона Московського Патріархату є учасником конфлікту, перебуває у залежності від влади Росії, як держави-агресора, та сама підпадає під низку об’єктивних звинувачень, вважаємо, що представники Московського Патріархату не можуть бути включені до складу такої комісії, а лише повинні давати їй свідчення і докази».РІСУ


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:патріарх Філарет, Шамбезі, Київський патріархат, автокефалія


Читайте такожКоментарі (4)
avatar
1
не смешите одно женское место,что может требовать не признанная киевская упц
avatar
2
Для дурака под ником "я": как ты вообще можешь рассуждать о церковных делах, если пишешь такие комментарии? Хотя... для кацапского "мировозрения" - это, скорее, норма, чем исключение. Вот потому все больше украинцев хотят иметь свою церковь. Без вашего великорусского хамства и пренебрежения. Без ваших попов и матушек все чаще общающихся матом. И если украинцы, самая древняя и самая цивилизованная нация, приходят к выводу, что нам с вами не пути, то ТАК оно и БУДЕТ!
avatar
3
Побачим згодом
avatar
4
"Побачим згодом" - Що побачим? Від кого побачим? Чекаєш кацапів і сподіваєшся, що вони вирішать усе силою, як триста років вирішували? Як сьогодні на Донбасі вирішують? НЕ ВИЙДЕ! Світ вже не той. І українці змінилися. Особливо нове покоління. Набери в Гуглі "Никогда мы не будем братьями" та почитай там, подивись і послухай нашу юну українку Анастасію Дмитрук. Це голос нашого молодого покоління. Саме тих, на кого ти хочеш одягти кацапське канонічне ярмо. Доки не пізно, скинь облуду надії на великую рассєю. Її вже нема. Разом з її попами (наголос на першому складі). І, як кажуть у народі, не тумани людей...
avatar