реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ
Юрій Паперний передбачає кадрові зміни в обласній адміністрації
02-Лис-12 1459 0.0 0
1 листопада на зустрічі Клубу молодого політолога обговорювали результати парламентських виборів 2012 року. Експерти та політики відзначили неочікуваний результат "Свободи" та КПУ, пояснили перемогу Дубіля, пророкували формування парламентської більшості на основі Партії регіонів.

28 жовтня в Україні відбулися парламентські вибори. Наразі опрацьовано 99.6 % протоколів. Згідно попередніх результатів Партія Регіонів отримала 30% підтримки виборців, Об’єднана опозиція «Батьківщина» - 25.5%, УДАР – майже 14 %, КПУ – 13.2%, ВО «Свобода» - 10.4%. По мажоритарним округам перемогли 205 – Валерій Дубіль, 206 – Владислав Атрошенко, 207 – Ігор Рибаков, 208 – Олег Ляшко, 209 – Іван Куровський, 210 – Микола Рудьковський.

Результати по пропорційній системі показали цікаві особливості політичної свідомості українців. Результати Партії Регіонів можна пояснити злагодженою роботою владної вертикалі. Проте на Чернігівщині цей результат виявився слабким, що на думку політолога Юрія Паперного може призвести до змін у керівництві регіону. Об’єднана опозиція, не зважаючи на доволі слабку кампанію отримала гарний результат, особливо на Чернігівщині. Це свідчить, що у суспільстві переважають опозиційні настрої. Підтверджують цю думку і високі результати "Свободи" і КПУ. «В умовах низької явки – дуже важливою була мобілізація виборця. Свобода тут успішно виконала свою роботу. – зазначив спікер чернігівської "Свободи" Андрій Кужель. В той же час, виборці "УДАРу", які голосували за «нову силу», виявилися менш мотивовані прийти на дільницю і проголосувати. Саме тому, на думку експертів "УДАР" отримав дещо нижчий результат, ніж очікувалося.

Переможці по мажоритарним округам майже всі були очікувані. Несподіванкою стала лише впевнена перемога Валерія Дубіля, який зі значним відривом переміг мера Чернігова Олександра Соколова. Експерти пояснюють цей результат значною опозиційністю чернігівців та «ходінням в народ» Дубіля.

Однією з особливостей Виборів 2012 виявилося масове використання брудних технологій. Про це заявила прес-секретар громадянської мережі ОПОРА Ольга Різенко: «Ми зафіксували численні випадки чорного піару під час виборчої кампанії та порушень в день виборів. В основному вони пов’язані з виборчим законодавством та некомпетентністю членів виборчих комісій». Політолог Юрій Паперний нагадав про виборчі технології в Росії і зазначив, що чорний піар шкодить в першу чергу тому, хто його замовляє і не є ефективною виборчою технологією.

На зустрічі Клубу молодого політолога були підведені підсумки конкурсу прогнозистів. Найбільш точний прогноз щодо результатів виборів зробила Ольга Чернякова, яка правильно передбачила усіх мажоритарників та була близька до наявних пропорційних показників. В трійку переможців також потрапили Олександр Рись та Олександр Ломако.

Більшість експертів погодились з тим, що у Верховній Раді ймовірно буде сформована більшість на базі Партії Регіонів, проте конституційної більшості не передбачається.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:опора, Чернігівська ОДА, Валерій Дубіль, Клуб молодого політолога


Читайте такожКоментарі (0)
avatar