Головна › Новини › ПОГЛЯД
Юлія Тимошенко бачить Шевченка більшим революціонером, ніж всю опозицію
10-Бер-13 961 5.0 2
Юлія Тимошенко вважає Тараса Шевченка найвидатнішим українським... політиком.

Про це йдеться у її зверненні з нагоди 199-ї річниці з дня народження Шевченка, яке публікує сайт Тимошенко.

"Фахівці з літератури стверджують, що політичні переконання Тараса Шевченка важко ідентифікувати, бо він насамперед поет, а не політик. Я гадаю, це помилка. Бо такого великого політика, як Шевченко, ще не знала Україна", - вважає екс-прем'єр.

"Бо у "Заповіті" Тараса Шевченка більше політики, більше експресії та дії, ніж у всіх чотирьох Універсалах Центральної Ради та всіх заявах сучасної української опозиції. Поезія Шевченка — це політика: це політика боротьби, свободи і визволення", - переконана вона.

За словами Тимошенко, Шевченко залишається актуальним і сьогодні. "Нічого не змінилося в нашій країні. "Німі на панщину ідуть". Ідуть, Тарасе, ідуть і сьогодні. Ну нехай не на панщину, а на проплачені мітинги з підтримки покращення, чи на вибори, щоб проголосувати за чергового поміщика, — суть така ж", - написала екс-прем'єр.

"Тоді — Микола Перший і Енгельгардт, сьогодні — Янукович і Пшонка. Тоді — кріпацтво, заборона писати й малювати і в’язниця... Сьогодні — також в’язниця, також знущання й переслідування тих, кому ця країна дорога і небайдужа", - порівняла Тимошенко.

Вона нагадала, що "колись 9 березня від пам’ятника Тараса Шевченка розпочалася велика демократична акція, яка в результаті закінчилася Помаранчевою революцією".

"І це було не востаннє, я переконана. Кобзар — це донор, що дає народові України кров оновлення", - зазначила вона

ЕкспресТеги:Арсеній Яценюк, Тарас Шевченко, Юлія Тимошенко, опозиція


Читайте такожКоментарі (2)
avatar
1
Ось як Юлія Тимошенко прокоментувала оголошення Яценюка про "народне повстання"... Тюрма все-таки загострює відчуття і прояснює перспективу
avatar
2
Якраз таких як Шевченко пройдисвіти відштовхують від влади, коли революції збуваються. Головне, що бачив Шевченко - перспективу України як самостійної країни у слов'янському колі країн , і зараз впритул не хочуть бачити сучасні українські політики. Їм би скоріше до "німця", в ЄС. Інші ж так само тягнуть у протилежний бік - знову в обійми Росії. Шевченко ж закликав усіх українців об'єднатися задля вільної України. Він не бачив мирного способу, а ми мусимо його знайти.
avatar