реклама партнерів:
Головна › Новини › Поради

Як уникнути переохолодження?

На вулиці встановилася дуже холодна погода і знову перед нами стає проблема переохолодження. Переохолодження виникає через довготривалий вплив низьких температур, коли організм вже не в змозі самостійно виконувати функцію терморегуляції.

Попередження переохолодження організму:

Щоб уникнути переохолодження: закривайте ділянки тіла, найбільш схильні до відмороження – пальці рук, вуха і ніс; вживайте більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму; якщо немає гарячої, пийте побільше простої води; уникайте вживання напоїв, які містять алкоголь і кофеїн; при появі ознобу негайно знайдіть затишне місце, де можна зігрітися; якщо верхній одяг промок на холоді, намагайтеся якнайшвидше переодягнутися в суху одежу.
Перша медична допомога при переохолодженні:

Постраждалого перенесіть у тепле приміщення і приступіть до зігрівання. Зігрівання потрібно проводити поступово, краще у ванні з водою кімнатної температури. Здійснюючи масаж тіла, температуру води доводять до 36°С. Після того, як шкіра стане рожевою, потрібно провести штучне дихання і масаж серця. Після появи самостійного дихання постраждалого тепло закутайте, дайте гарячого чаю, молока. При відмороженні кінцівок надайте відповідну допомогу і доставте до найближчого лікувального закладу.

Розрізняють наступні ступені переохолодження:

Легкий ступінь - (озноб, м'язове тремтіння, загальна слабкість, трудність пересування, блідість шкіри):
- одягніть тепло постраждалого, напоїть гарячим чаєм;
- заставте виконувати інтенсивні фізичні вправи.

Середній ступінь - переохолодження (синюшність губ і шкіри, ослаблене дихання, пульс стає рідшим, з'являється сонливість, втрачається спроможність до самостійного пересування):

- розітріть постраждалого вовняною тканиною, зігрійте під теплим душем (якщо його поміщаєте у ванну, то температуру води потрібно підвищувати поступово від 30-35°С до 40-42°С);
- зробіть масаж усього тіла;
- одягніть постраждалого та рекомендуємо покласти його в ліжко та зігріти грілками (зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температури);
- викличте лікаря.

Важкий ступінь - переохолодження (з'являється втрата свідомості, життєві функції організму поступово знижуються):
- негайно викличте швидку допомогу;
- до приїзду швидкої виконуйте всі заходи першої допомоги, як і при середньому ступені переохолодження.

І ще одна порада:

- загальне системне ураження холодом найчастіше виникає у людей виснажених, які багато часу проводять на вулиці, а також при сильному алкогольному сп’янінні.

О. Атрощенко, методист навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області




Теги:переохолодження організму


Читайте також



Коментарі (2)
avatar
1
И ещё один совет:
Если ложиться спать вдвоём с ним (или с ней) - то никакой мороз не страшен, правда, тогда и заснуть трудновато – калорифер гудит, а грелка подтекает.
avatar
2
Вывод? Лучше -- одному! В спальнике и пижаме с подогревом! Рядом с батареей! Эх, тут бы и рекламку соответствуюющей фирмы, которая выпускает термобельё... Да не читают они нас с Вами :))
avatar