реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Як солдат в оренду здавали

У Чернігівській і Київській областях командири кількох військових частин здавали солдатів в оренду за винагороду, пише "Сегодня".

"Командир однієї з чернігівських військових частин уклав з підприємцями договір на поставку продуктів харчування в частину. Але вільних грошей у командира не було і він домовився з бізнесменами про бартер, тобто солдати-контрактники повинні були попрацювати вантажниками з травня по жовтень, після чого підприємці повинні були здійснити поставку", - розповіли у прес-службі.

Як повідомляється, працювали двома бригадами по 6 чоловік, ночами, але звільнялися від нарядів на службі. Наразі порушено кримінальну справу (винним загрожує штраф від 850 грн або до 3 років в'язниці.

За даними військової прокуратури, факти використання військовослужбовців "не за призначенням" були встановлені і в Київській області. За словами джерела видання в прокуратурі, йдеться про те, що командири здавали в оренду солдатів вантажниками, будівельниками і т.п., але у вигляді разових акцій.

"Один з командирів виділив бізнесменові солдатів на один день попрацювати вантажниками за пляшку горілки та продукти", - розповіло джерело. У прокуратурі також зазначають, що порівняно з минулими роками стали більше виявляти випадків, коли командири намагаються заробити на солдатах. Самі ж військові стверджують, що такі випадки завжди були частим явищем в армії.

Керівник військової прокуратури Центрального регіону України Микола Голомша днями підтвердив, що посадові особи службових формувань використовують підлеглих військовослужбовців для виконання завдань, не пов’язаних із військовою службою.

Він констатував, що військове командування не в повній мірі виконує вимоги ст. 233 Статуту внутрішньої служби Збройних сил України, тож діяльність прокурорів за цим напрямом необхідно активізувати, повідомляє прес-служба ВП ЦР.

Серед іншого, посадовці зловживають службовим становищем із використанням підлеглих військовослужбовців для виконання завдань, не пов’язаних із військовою службою.

Зокрема, з травня до жовтня 2011 року 13 військовослужбовців контрактної служби полку зв’язку Сухопутних військ ЗСУ у Чернігові з понеділка до п’ятниці з 20.00 до 07.00 ранку "безкоштовно займалися вантажними роботами на об’єктах одного з приватних підприємств".

"Вдень ці військовослужбовці, з відома командування частини, безпосередньо на службі були відсутні, до несення нарядів не залучались", - сказано в повідомленні. За даним фактом військовий прокурор Чернігівського гарнізону порушив кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 423 Кримінального кодексу України.

Також протиправні факти використання військовослужбовців для виконання завдань, не пов’язаних із військовою службою, встановлено в навчальному центрі Повітряних Сил ЗСУ у місті Васильків Київської області та інших військових частинах. Крім того, зазначає Військова прокуратура центрального регіону, "і досі фіксуються ганебні факти позастатутних взаємовідносин".

Зокрема, військова прокуратура Житомирського гарнізону порушила одразу 4 кримінальні справи у відношенні військовослужбовців строкової служби розвідувальної роти однієї з в/ч ЗСУ за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 406 Кримінального кодексу України. Загалом 2011 року військові прокурори гарнізонів Центрального регіону у сфері соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей, в тому числі охорони здоров’я, порушили 64 кримінальні справи, внесли 758 актів прокурорського реагування.

За результатами їх розгляду притягнуто до дисциплінарної відповідальності 683 посадові особи, відшкодовано 6,7 млн грн.

Ньюс ру юей



Теги:оренда, верховний головнокомандуючий, армія


Читайте також



Коментарі (0)
avatar