реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Із записок провінційного читача: Муссоліні

Нас виховали в чорно- білому сприйнятті світу. А він різнобарвний.
Банальну сю істину спостеріг знову, читаючи книгу "Муссоліні очима українців". Вона видана аж 2019 року видавництвом "Залізний тато" і подарована сином вчасно, але в мене руки та очі дійшли до неї тільки зараз.

Отже, радянське виховання спостерегло, а епоха Кучми- Януковича під пильним оком Табачника та інших церберів неукраїнства подовжила, щоб лідер італійського народу сприймався однозначно, тільки начорно: диктатор, посібник Гітлера, окупант України.

От тільки випадало з цієї розграфленої номінації захопливе ставлення Черчілля до раннього Муссоліні. Та й, як тепер бачимо, позиція українців, що втекли у вільний світ з окупованої совітської України, також були геть відмінними від цієї градації (про це й книга) .

Адже Муссоліні зміг зупинити комуністів в Італії. А вони не просто розпанахалися, а навіть делегації дло Лєніна і Троцького посилали. А що витворяли - годі й сказати, хоча для українців це знайоме. Так, скажімо, у 1920 році зайняли всі фабрики і незгідних вкидали у вогонь, а коли вогонь слабий і їх жертви не горять - пристрілювали. У театрі "Діяна" підклали бомбу - 17 трупів. Подібний перелік комуняцьких безчинств - безкінечний. Розгул російського комунізму зупинив Беніто Муссоліні.

А ось що він писав про Україну, коли та боролася проти російського нападу:" Загрожений ненаситністю інших народів, збаламучений панрусизмом, без зброї, без засобів, самітний, під недовірчивими поглядами всієї Европи, український нарід визволяє свої землі від большевицької зарази і відбирає свою столицю. Вільні народи зворушені могутністю цих боїв, хоч їх уряди удають, мов не бачать змагань цього народу. Українці не лиш боронять себе, а й цілу Европу". Це був 1919 рік, а наче про сьогодні, хоча вже зараз уряди стали прихильнішими до українського бою.

Муссоліні зміг втілити в життя прекрасну соціальну політику - не тільки зупинивши анархію, але й ліквідувавши безробіття, побудувавши прекрасні дороги, звівши чудові будівлі.

Так, він став диктатором. Але порівняйте зі справжніми диктаторами: знаєте як зняли Муссоліні? Зібралася Велика Фашистська рада і зняла, а король затвердив. Уявляєте такого диктатора? Просто проголосували і зняли. Можете уявити, щоб ЦК КПСС зняв Сталіна чи ЦК НСДАП - Гітлера?!

До речі, про фашизм - насправді сам цей термін означає спільність, єдність, а не оте все, що нам напхала радянська пропаганда. І, до речі, фашизм тільки й був італійським, а німці були не фашистами, а нацистами.
Муссоліні пішов війною на Абіссінію, що було дурістю. Він підтримав гітлеризм, італійці були в складі окупаційних військ на Україні, зрештою, як він закінчив своє життя - знаєте.

Але все ж треба бачити всю картину, а не тільки вихопки пропаганди.

Василь ЧЕПУРНИЙТеги:Україна - Італія, Муссоліні, нові книги, Василь Чепурний


Читайте такожКоментарі (0)
avatar