реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Ірина Фаріон звертається до Верховної Ради з приводу загроз державному статусові української мови

22 лютого 2010 року депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода», лауреат премій імені О. Гірника та Б. Грінченка, доцент кафедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Фаріон звернулась до Верховної Ради з приводу загроз державному статусові української мови.

У зверненні Ірини Фаріон йдеться про наступне:

«Суверенітет і міцність кожної держави визначається не лише її економічною та політичною спроможністю, а передусім ставленням її проводу і всіх громадян країни до визначального духовно-культурного чинника суверенітету – державної мови. Неналежне утвердження статусу державної мови свідчить про незрілість державної еліти. Українська мова здобула свій найвищий статус усупереч трагічним історико-політичним обставинам не лише втрати державності, але й геноциду її носіїв. З огляду на це, вона потребує особливого клопотання з боку держави. Натомість від виборів до виборів в Україні незрілі політики розігрують брутальну мовну карту, спрямовану на звуження функцій державної української мови, а отже, на безпрецедентне обмеження мовних прав мільйонів українців.

Ми категорично не сприймаємо заяв представників Партії регіонів щодо додаткових преференцій для російської мови через ухвалення відповідних законів, зокрема, додаткових повноважень обласних рад. Вважаємо це не лише грубим порушенням Конституції України, але й відвертим проросійським наступом на основу нації. Закликаємо Голову Верховної Ради і кожного депутата Верховної Ради з державницьким мисленням протистояти цим брутальним пропозиціям: чужа мова в країні у ролі державної – це чуже мислення, чужі моделі розвитку, чужі вартості. Це поступова і неминуча втрата суверенітету.

Пам’ятайте! Своїм голосуванням ви промовляєте і перед мертвими предками, що віддавали життя за духовність нації, і перед майбутніми поколіннями, що можуть через Вас втратити свою окрему дорогу пізнання світу. Зробімо спільно все для того, щоб утвердити державний статус єдиної української мови – світового символу незнищенних українців».

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»
Теги:ВРУ, мова, І. Фаріон


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
0 Spam
1
Так прихильники Свободи голосували проти всіх. Чого ж ви хочете?
avatar