Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Гетьмана вшануємо віртуально
19-Бер-20 309 0.0 0
20 березня — День народження гетьмана України Івана Мазепи

Вже традиційно 20 березня у Чернігові вшановуємо Івана Мазепу: проводимо богослужіння, мітинг, покладання квітів до пам’ятника гетьману, духовно-патріотичний концерт, лекції та виставки.

На жаль, цього року пандемія коронавірусу COVID-19 не дає змоги організувати згадані культурно-мистецькі та просвітницькі заходи. Відповідними законодавчими та нормативними рішеннями державних і місцевих органів влади обмежено їх проведення.

Відтак, враховуючи цю ситуацію пропонуємо протягом дня, 20 березня, вшанувати пам’ять визначного державного і політичного діяча, благодійника Івана Мазепи: у вільний від роботи час покласти квіти до пам’ятника гетьману у Чернігові.

Цього ж дня заплановано проведення відеолекції онлайн про Івана Мазепу та його благодійництво у Чернігові. Про життєвий шлях гетьмана і його діяльність розповість Ольга Травкіна, кандидат історичних наук, завідувач відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Завдяки журналісту Олегу Головатенку цю відеолекцію можна буде переглянути на YouTube.

Організатори: Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» за сприяння Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті та Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:публічні лекції, Гетьман Мазепа, НАІЗ Чернігів стародавній, чернігівська Просвіта


Читайте такожКоментарі (0)
avatar