Головна › Новини › ПОДІЇ
Гетьмана Мазепу влада у Чернігові вшанувати не прийшла
21-Бер-15 1569 0.0 0
Крім начальника одного відділу міської ради, інші керівні чиновники міста та області вшанувати гетьмана Мазепу до його пам'ятника на Валу не прийшли. Пам'ятник, до речі, єдиний в Україні (крім села на Київщині).

Для Чернігова гетьмана Іван Мазепа зробив надзвичайно багато - навіть Троїцький собор, у якому тепер засідає московська церква, збудований на кошти, надані гетьманом. А відомий дослідник Сергій Павленко стверджує, що гетьман Мазепа навіть зображений у цьому соборі - в образі Іоанна Предтечі.

Секретар Чернігівської єпархії УПЦ Київського патріархату отець Роман Кіник та клірик собору святої Катерини отець Євген Орда відслужили літію за гетьманом. Захід провів голова обласної організації Народного Руху, вчений секретар Національного архітектурно- історичного заповідника "Чернігів стародавній" Сергій Черняков.

В Колегіумі заповідник спільно з обласним товариством "Просвіта" імені Т.Шевченка та заповідником "Батурин - гетьманська столиця" відкрив виставку, присвячену великому гетьману.

Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:НАІЗ Чернігів стародавній, Рух, чернігівська Просвіта, Батурин, Гетьман Мазепа


Читайте такожКоментарі (0)
avatar