реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Феномен чернігівських виборів: Владислав Атрошенко і партія «Рідний дім»

Перемогу чернігівському міському голові Владиславу Атрошенку прогнозували практично всі, але такого результату не міг передбачити ніхто – за попередніми даними, він набрав 85 відсотків голосів! Такий успіх є рідкісним в Україні. Його найближчий конкурент – забудовник, що йшов від партії «Слуга народу», Юрій Тарасовець відбіг далеко зі своїми 3,5 відсотками голосів. Попередник Атрошенка на посаді міського голови, яку він займав 13 років, і цього разу йшов від партії «Наш край», Олександр Соколов набрав ще менше голосів і просто повернеться жити в Київ.

Партія «Рідний дім», яку очолює Владислав Атрошенко, також отримує більшість місць у міській раді – біля 68 відсотків голосів виборців віддали за неї свої голоси, в той час як «Слуга народу» та «Опозиційна платформа за життя» відповідно біля 7 та біля 5 відсотків. Звичайно, така монобільшість у міській раді - це погано, особливо враховуючи характер Владислава Атрошенка та страх його оточення хоч щось йому заперечити. Роль Олександра Ломако, як найближчого його соратника і як, здається, єдиного, хто там вміє і може заперечувати міському голові - різко зростає. Ні, він не стає сірим кардиналом, але більшість ниточок вирішальних - відтепер у нього в руках...

Ця партія також успішно перемогла в області – головами громад стали її кандидати у Сновську, Мені, Ічні,Городні, Коропі, Сосниці і особливо порадували Семенівка та Новгород- Сіверський. Адже в двох останніх в силу інформаційної ізольованості від українського телебачення, радіо і преси, завжди перемагали комуністи та інші проросійські сили. Тепер же – проукраїнський «Рідний дім». Щоправда, у Новгороді – Сіверському міським головою став той же Олег Бондаренко, що на минулих виборах перемагав від «Опозиційного блоку», але нинішня його мобілізація під українську партію міняє і в місті політичні розклади. Зрештою, Олег Бондаренко проявив себе практично проукраїнським головою, хоча і не без питань… Не кажучи вже про те, що його конкурент Кауфман - це вершечок місцевої мафії кучмівського розливу, яка тільки висмоктувала з міста і району рештки живлющої енергії, нічого не даючи взамін...

Політична партія «Рідний дім» була створена 4 роки тому і мала назву «Капіталістична партія України». Зареєстрували її у Києві у 2015 році. Потім вона змінила назву – партії, як і товар, купують і продають…

Владислав Атрошенко, коли партія отримала чернігівську прописку, сказав: «Для нашого міста немає іншого шляху і для мене немає іншого шляху як оголосити про створення партії «Рідний дім». Чернігів – наш рідний дім. Це початок. А дасть Бог наступний крок буде Україна. Вступлять зрозумілі особистості, зі зрозумілим життєвим шляхом, зі зрозумілою біографією, зі зрозумілими досягненнями на рівні міста, рівня Чернігівської області».

Тепер бачимо, що принаймні на рівні області партія стала помітною політичною силою. Попереду, слід думати, вихід на загальноукраїнську арену. Чи може чернігівська партія стати всеукраїнською, зберігши при тому свої нинішні особливості – питання для прогнозів та гадання на кавовій політичній гущі. Зрештою, і в Дніпрі є регіональна партія з дивною назвою «Пропозиція»… Та й поразка «Рідного дому» у Ніжині та Прилуках, найкрупніших містах області після Чернігова, також говорить, що це ще тільки початок шляху.

Чим пояснити таку оглушливу перемогу Владислава Атрошенка та його партії? Кардинальними змінами, які сталися у місті за час його каденції – відремонтовано десятки кілометрів доріг, суспільно важливі заклади, як ось пологовий будинок чи музична школа, ремонтуються навіть між дворові проїзди, щоправда, якщо до цього долучаються фінансово на 20 відсотків самі мешканці. Центр древнього Чернігова взагалі став як вилизаний – у сквері Богдана Хмельницького, на алеї – стометрівці чи на нижньому Валу тепер приємно проходжуватися і мешканцям міста, і хвалитися перед його гостями. Всі мої гості, навіть із розхвалених Дніпра та Івано- Франківська, відзначають без принуки якісні зміни в Чернігові і мимоволі порівнюють зі своїми містами…
Опозиція пробувала закидати Владиславу Атрошенку – мовляв, ремонтує тільки центр, а околиці ні. Проте ця неправда розсипалася – оно тільки в одному мікрорайоні Стара Подусівка зразу по п’яти вулицях міняється каналізація, а мікрорайон Шерстянка став ближчим до центру завдяки прокладенню абсолютно нової вулиці, якій ще й не придумали назви.

…Владислав Атрошенко свого часу був керівником передвиборчого штабу Віктора Ющенка. І чи свідомо, чи так співпало, але колористика партії «Рідний дім», як і рекламної кампанії самого міського голови, дуже схожа на кольори «Нашої України». Що це означає - повернення до прекрасного минулого чи розрахунок на підсвідомість виборця, якому подобаються теплі кольори? А головне – якою буде позиція регіональної чернігівської партії тепер, коли вона так голосно заявила в краї про себе і коли зможе представляти позицію не одного лишень міського голови, а багатьох очільників громад області? І чи будуть у партії брати гору всеукраїнські амбіції – побачимо найближчим часом.

Василь ЧЕПУРНИЙ



Теги:вибори 2020, Владислав Атрошенко, Олександр Ломако, Рідний дім


Читайте також






Коментарі (0)
avatar