реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Європейські війська США приведені в стан боєготовності

31-Бер-21 719 5.0 0
Європейське командування армії США привело війська у найвищий рівень боєготовності через загострення ситуації на Донбасі та концентрацію російських військ поблизу кордону з Україною.

Готовність американських військ на європейських базах переведена з рівня «можлива криза» у категорію «потенційно неминуча криза», повідомляє The New York Times.

Причиною підвищення рівня боєготовності стало загострення на Донбасі з поновленням боїв та активізація армії РФ поблизу російсько-українського кордону.

За оцінками Пентагону, в області, які межують з Україною, Росія перекинула додатково майже 4 тисячі військовослужбовців і бойову техніку.

Як напередодні заявив на засіданні Верховної Ради головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, підрозділи ЗС РФ концентруються у Ростовській, Брянській та Воронезькій областях. Там вже сконцентровано 28 батальйонних тактичних груп. Найближчим часом очікується прибуття ще 25 тактичних груп, що створює воєнну небезпеку для України.

«У влади США немає єдиної думки про те, що саме затіває Володимир Путін. Одні вважають, що далі «брязкання зброєю» Кремль не піде, інші стурбовані неясністю намірів Москви і побоюються, що можлива операція на Донбасі може швидко обернутися серйозними наслідками», - пише видання.

Загострення на Донбасі набирає обертів другий місяць. З початку року на лінії фронту, за офіційними даними, загинули 15 українських солдатів, тоді як з липня по грудень минулого року всього четверо.

Своєрідним «глашатаєм» нової ескалації, що передбачив сумне розвиток подій, виявилася головний редактор Russia Today Маргарита Симоньян, яка в кінці січня виступила із закликом закликом, який підірвав соцмережі: «Росія, матінка, забери Донбас додому».

Кремль заявив про загрозу відновлення війни через місяць - наприкінці лютого, після того, як Київ ввів санкції проти Віктора Медведчука, якого вважають головним прихильником зближення з Росією.

Борис ПЕНЧУК


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Борис Пенчук, Хомчак, донбас, російсько - українська війна, армія США


Читайте такожКоментарі (0)
avatar