реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ

Європа дала по руках мадярам

Венеціанська комісія не підтримала претензії Угорщини щодо того, що мовна стаття українського закону про освіту обмежує права нацменшин.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти з посиланням на висновки комісії, пише Новое время.

Міносвіти вважає позицію Венеціанської комісії "збалансованою та конструктивною", а також погоджується з рекомендацією про продовження перехідного терміну для імплементації мовної статті.

Так, наразі у законі Про освіту йдеться, що повноцінно мовна стаття має набути чинності в 2020 році.

"Міністерство освіти і науки України погоджується, що з педагогічної точки зору продовження перехідного періоду є обґрунтованим і повністю підтримає цю рекомендацію", - зазначили у відомстві.

Офіційно висновки Венеціанської комісії буде опубліковано 11 грудня.

Нагадаємо, 28 вересня в Україні набув чинності закон про освіту.

Згідно з новим законом, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська. У середній школі для національних меншин плавно запроваджується українська як мова викладання. Але відповідно до освітньої програми - можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Саме мовна норма цього закону викликала критику у низки країн.

Новий закон про освіту розкритикувала Румунія та Молдова. МЗС Угорщини же подало скарги до ОБСЄ, ООН і Євросоюзу у зв'язку з реформою освіти в Україні.

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт блокуватиме подальше зближення України та ЄС в межах програми Східне партнерство через український закон про освіту.Теги:Україна- Угорщина, закон про освіту


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
1
Європа дала мадярам по руках і з завтрішнього дня вони нас полюблять і пустять в НАТО і В ЄС.
avatar