реклама партнерів:
Головна › Новини › Споживач

Двоставкові тарифи на опалення – блага чи пограбунок людей?

Прийшла весна, закінчився опалювальний сезон, більшість котелень одного з найбільших монополістів Чернігівщини – ВАТ «Облтеплокомуненерго» закриті, а їх обслуговуючий персонал відправлено в центри зайнятості.
У той же час набирає обертів сезон вибивання з громадян «боргів» за опалення через місцеві суди.
Особливо гостро ця проблема постала в тих населених пунктах, де ВАТ «Облтеплокомуненерго» застосовує так званий двоставковий тариф у будинках, що мають теплові лічильники.

Так, в селищі Куликівка людей обурює: чому при двоставковому тарифі вони повинні платити більше, ніж при звичайному?
До речі, двоставковий тариф складається з річної вартості обслуговування одиниці приєднаного теплового навантаження та вартості одиниці спожитої теплової енергії. Його було введено начебто з метою більш рівномірного розподілу на протязі року коштів, які отримують виробники тепла від споживачів. Іншими словами, користувачі теоретично повинні сплачувати таку саму суму грошей.

Проте, не так сталося, як гадалося.
Наприклад, мешканка 5-ти поверхового будинку з теплолічильником Лідія Митус, яка має договір від 23 березня 2007 року з ВАТ «Облтеплокомуненерго» з встановленим тарифом за опалення у 234,96 грн. за 1 Гкал, підрахувала, що вона використала за період з грудня 2008 року по січень 2011 року 16,42 Гкал на суму 3857,43 грн. Проте, відповідно до двоставкового тарифу з неї через місцевий суд вимагають сплатити аж 5538,65 грн., тобто більше на 1681,18 грн.

Жителі селищі Куликівка, що мешкають в мікрорайоні професійно-аграрного ліцею, а це 135 квартир, які взагалі ніколи не отримували гарячої води з періоду заселення цих будинків (більше 15 років), не можуть зрозуміти чому у літні місяці вони повинні платити так звану абонетплату сумі 1,93 грн. за 1 кв. м, що складає більше половини вартості тарифу від реально спожитого тепла (за 1 кв.м – 3,85 грн.): їх котельня не працює, природний газ та електроенергія не використовується, оператори отримують допомогу із центра зайнятості.

На жаль, ще гірша ситуація в інших населених пунктах області. Так, до чергового підвищення з 1 січня ц. р. тарифів на опалення:
у селищі Срібному, абонетплата за 1 кв. м житла складала 4,46 грн., а за опалення 1 кв. м – 3,79 грн., у місті Ічня відповідно 4,66 грн. і 4,30 грн., селищі Короп – 7,76 грн. і 5,65 грн., селищі Любеч – 8,02 грн. і 4,08 грн.

У той же час головою наглядової ради ВАТ «Облтеплокомуненерго» (чи не єдиного в Україні приватизованого теплопостачального підприємства, яке орендує котельні і тепломережі у громад) є М.А.Городній – депутат Чернігівської обласної ради, керівник обласної організації партії «Сильна Україна».

Саме на базі цього колись комунального підприємства працювали виборчі штаби цієї політичної сили на Чернігівщині на двох останніх виборах. Тож у багатьох жителів області, яких це приватне підприємство обдирає як липку, виникає питання: чи не за їх кревні велася гучна виборча кампанія головного реформатора віце-прем’єра С. Тигипка і його партії?

Сергій Соломаха
Теги:тарифи, опалення


Читайте такожКоментарі (0)
avatar