Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Чому чернігівські в'язні голодують?
10-Лип-20 461 5.0 0
Моніторингова перевірка офісом омбудсмена з прав людини, проведена у Чернігівському слідчому ізоляторі, показала незадовільні умови утримання та невідповідне поводження персоналу установи. Через це в'язні відмовляються вживати їжу - про це повідомила прес-служба відомства.

"Оглянувши приблизно 20 камер та поспілкувавшись майже зі 100 засудженими та особами, узятими під варту, члени моніторингової групи отримали скарги щодо неналежних умов утримання, низької якості їжі, а також невідповідного поводження персоналу установи під час проведення планових та позапланових обшуків камер та особистого догляду в'язнів. Зокрема, на час візиту в установі було виявлено двох осіб, які відмовились від вживання їжі, один із яких - через неналежні умови утримання. Стан здоров'я голодуючих перебуває на постійному контролі медичного персоналу", - йдеться у повідомленні.

Чернігівський слідчий ізолятор переповнений - замість передбачених за планом розміщення 375 в'язнів тут на час перевірки було їх 406. Інспекція навіть виявила, що в одного в'язня взагалі нема спального місця - тому сплять у тій камері по черзі.

"Більшість камер установи потребує негайного ремонту та не може використовуватись для утримання в'язнів за санітарно-гігієнічними вимогами. Також спальні місця в'язнів розташовані упритул один до одного. З порушенням людської гідності засудженим доводиться спати на брудних та старих матрацах попри наявність нових на складі установи", - зазначили в прес-службі. Також в установі порушуються елементарні протиепідемічні правила.
"Голос України"


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:голодування, СІЗО, омбудсмен


Читайте такожКоментарі (0)
avatar