Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Чи варто поспішати на пенсію? Досвід поляків
14-Лис-10 1312 5.0 3
Німці виходять на пенсію у 67, французи протестували проти підвищення пенсійного віку до 62-х. А що у поляків? Офіційно жінки виходять на пенсію у 60, чоловіки у 65, але насправді пенсіонери працюють доки сили є.

На фото: У майстерні Квапіш

Пенсійний вік у Польщі починається в 60 для жінок. Однак, дехто вважає, що і у цьому віці відпочивати зарано. Пенсійна дискусія у ці дні – тема номер один у випусках новин національного телебачення, де подають приклади життя «працьовитих» польських пенсіонерів. Так, у будинку на вулиці Холодна, що у Варшаві, своєю власною майстернею велосипедів вже 71 рік поспіль керує Ірена Квапіш. Їй вже 90. У бізнесі їй допомагає молодший механік Антоні. Йому «лише» 78 років.

Ірена Квапіш «Мені надзвичайно подобається працювати. Я ненавиджу суботи та неділі, - розповідає пані Ірена, - Робота – це дійсно моє життя. Якщо люди думають, що вони мають йти на пенсію раніше, то це їхня справа. Можливо, вони просто стомилися від життя. Я зовсім не можу собі уявити, що я лежу собі бездіяльно на канапі. Я бачу себе лише тут. У моїй майстерні», - каже вона.

Праця додає сил

Раніше Ірена багато розмірковувала про смерть. 25 років тому помер її чоловік. Тоді вона годинами була занурена у сумні думки. Однак, сьогодні пані Ірена немає на це часу. У мене надзвичайно багато роботи, - пояснює вона. Ірена зовсім не єдина, хто досі в активному робочому ритмі незважаючи на поважний вік.

Станіславу Геборському вже 80. Майже без вихідних він таксує.

Таксист Станіслав Геборський «Коли я припиняю працювати, то швидко старішаю, - пояснює Станіслав, - Мені необхідна робота для того, щоб жити. Моя жінка сотні разів скаржилась, щоб я кинув все, і ми переїхали у маленький будиночок за місто. Я завжди кажу: ні, в жодному випадку. Я маю працювати, хочу дожити до ста років», - каже пан Геборський.

Саме в роботі Станіслав знаходить джерело молодості. «Я відчуваю себе лише на 40 років. Деякі моляться зранку, а я роблю гімнастику, не п’ю горілку, не палю, в мене ще свої зуби. Я цілком здоровий».

Приклад для інших?

Ян Францішек Мазурек «Я відремонтую ваше старе радіо» - такою вивіскою зустріне вас майстерня Яна Францішека Мазурека. Він працює тут вже 65 років. В його ательє ніби знову повертаєшся у минуле. Радіо і старі мелодії нагадують про 50-ті роки. «Я звичайно можу все це покинути, однак, це урізноманітнює моє життя. В 94 роки я все ще працюю»,- хизується пенсіонер. Господарка веломайстерні Ірена, таксист Станіслав, а також радіомеханік Ян Францішек Мазурек. ..Всіх їх об’єднує одне – надзвичайна енергійність у зрілому віці. Для поляків – вони приклад. Однак, можна сумніватися, чи матимуть всі поляки таке ж велике бажання та можливості, залишатися енергійними та активними у віці 80-90 років.

Автор: Ульріх Адріан, Олена Волкова
Редактор: Дмитро КаневськийДжерело: [url=http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6206621,00.html]Deutsche Welle[/url]


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесокКоментарі (3)
avatar
1
У нас тоже есть такие старожилы, которые до сих пор работают - но ведь это единицы!
Женщинам в 60 лет на пенсию - это ещё цветочки, а вскоре будут и ягодки.
И в этом нам поможет Европа.
"Єврокомісія: на пенсію треба буде йти у 70 років".
Країни Європейського Союзу мають поступово збільшувати вік виходу на пенсію. Відповідну рекомендацію дає Єврокомісія. Чиновники у Брюсселі вважають, що європейці надто довго «СИДЯТЬ» на пенсії.
До 2060 року оптимальний з економічної точки зору вік виходу на пенсію має становити 70 років, йдеться у проекті рекомендацій Єврокомісії щодо пенсійної політики.
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5626883,00.html
Ну, что ж - зато у нас рыночная экономика (капитализм) и свобода слова! Ура!
avatar
2
АНЕКДОТ В ТЕМУ:

Один пенсионер каждое утро покупал в киоске газету, просматривал первую полосу и выбрасывал ее.
- Почему вы так поступаете? - спросил киоскер.
- Я ищу некролог.
- Но ведь некрологи печатают на последней странице!
- Тот, который я ищу, будет на первой.

avatar
3
А я за щоб в нашій країні зрівняти пенсійний вік жінок і чоловіків.
avatar