реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ

Чернігівські рухівці про музей та «ковбасну революцію»

19-Груд-20 792 0.0 0
Минулої неділі відбулося засідання Проводу обласної організації НРУ на якому обговорювалося питання створення музею у рухівському приміщенні в Чернігові на вулиці Івана Мазепи, 4. За сприяння представників Українського інституту національної пам’яті розроблено його концепцію. Серед експонатів музею: документи, фотографії, книги, відеоматеріали та особисті речі рухівців.
Планується на початку наступного року організувати кілька виставок, які стануть основою для створення постійної експозиції «Боротьба Чернігівського Руху за незалежність України та її захист (1989-2014)».

До речі, одною з найцікавіших тем є події напередодні різдвяних свят 1990 року в Чернігові, так звана «ковбасна революція». Про цей стихійний виступ писали вже неодноразово, чернігівське телебачення навіть створило про нього фільм. Цією тематикою зацікавилося і ТСН. Відтак 17 грудня київські журналісти завітали в Чернігів щоб зробити декілька телесюжетів про події у січні 1990 року. Результатом протистояння стала зміна обласного і міського керівництва, посилення авторитету опозиційних політичних сил, зокрема Народного Руху України.
Про них, зокрема, розповів громадський активіст, заступник голови обласної організації Руху Сергій Соломаха. Він також представив фотографії тих часів та різноманітні матеріали, які згодом планується включити до експозиції рухівського музею.

Прес-служба обласної організації НРУТеги:музей, Народний Рух України, ковбасна революція


Читайте такожКоментарі (0)
avatar