реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

«Чернігівщина: 30 років незалежності України. Керівна еліта»

Саме таку назву має довідник, що вийшов у світ під авторством відомого просвітянина, громадського і політичного діяча та борця за незалежність України Сергія Соломахи. До створення видання у якості редактора долучився також голова постійної комісії обласної ради з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції Сергій Крамаренко, а консультаційну підтримку надав представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко.

Офіційна ж презентація книги відбулася сьогодні в залі засідань президії представницького органу Придесення за участі першого заступника голови обласної ради Ніни Лемеш, голови постійної комісії з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики, радника голови ОДА Дмитра Іванова, представників Чернігівської обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, громадських діячів.

Як зазначалося під час зібрання, довідник підготовлено до 30-річчя проголошення Акту незалежності України з метою висвітлення процесу формування керівної еліти Чернігівщини у 1990–2020 роках.

Автор намагався висвітлити динаміку політичних процесів у Чернігівській області, а також персоніфікувати її від перших демократичних виборів 4 березня 1990 року до місцевих виборів у територіальних громадах, що відбулися 25 жовтня 2020 року.

За словами Сергія Соломахи, важливо знати і пам’ятати поіменно тих, завдяки кому відбувалися ключові політичні процеси на більш ніж 30-річному шляху трансформації Української РСР у незалежну Державу Українського народу на теренах Придесення, а також проаналізувати постаті тих, хто визначав тоді і формує нині політичне обличчя регіону.

Головне завдання, яке ставили перед собою автор і упорядники, - висвітлити динаміку підтримки політичних сил виборцями в області та персоніфікувати владу як на місцевому, так і на всеукраїнському рівнях.

Відтак у довіднику містяться розділи, присвячені двом референдумам 1991 року та підсумкам виборів Президента України, особливостям перебігу виборів народних депутатів України, починаючи з 1990 року, а також висвітленню місцевих виборчих перегонів за аналогічний період. У книзі представлена докладна інформація і про підсумки виборів до Чернігівської обласної ради в різні роки. Разом із тим, аналізуються політичні уподобання жителів Чернігівщини у різні виборчі періоди, а також законодавчі новації виборчого законодавства. Окрема частина книги присвячена керівникам центральних та місцевих органів влади, де читачі можуть ознайомитись із постатями керівників обласної ради різних скликань. Останній розділ видання відображає демографічну ситуацію та динаміку змін у кількості населення в Чернігівській області у 1991-2020 роках.

Загалом у довідника згадуються імена 943 політичних діячів та керівників виконавчої та представницької влади Чернігівщини, які у певні історичні періоди зробили свій внесок у розбудову регіону.
Книгу «Чернігівщина: 30 років незалежності України. Керівна еліта» планують передати до всіх бібліотек та вищих навчальних закладів Чернігівщини.

- Символічно, що тиждень напередодні відзначення важливих державних свят на Придесенні розпочинається презентацією довідника«Чернігівщина: 30 років незалежності України. Керівна еліта» і особливо приємно, що ця подія відбувається саме в стінах обласної ради, - зауважила Ніна Лемеш, звертаючись до присутніх на заході.
Керівник відзначила важливість матеріалів, які розміщені на сторінках видання, як для представників влади, так і для пересічних громадян, адже вони містять систематизовану і чітко структуровану інформацію про найважливіші віхи та постаті політичної історії Чернігівської області. Тож Ніна Лемеш від імені керівництва й депутатського корпусу обласної ради подякувала автору Сергію Соломасі за значну пошукову та творчу роботу.

Відділ інформаційного забезпечення виконавчого апарату Чернігівської обласної радиТеги:30- річчя Незалежности, чернігівська Просвіта, Чернігівська обласна рада, Сергій Соломаха


Читайте такожКоментарі (0)
avatar