Головна › Новини › ЕКОНОМІКА
Чернігівцям розповіли про Реанімаційний пакет реформ
30-Трав-14 1295 5.0 0
Активісти громадської ініціативи Реанімаційний пакет реформ (РПР) представили пакет законопроектів для реформування країни, а також розповіли про вже ухвалені на вимогу активістів шість законів.

У презентації взяли участь експерти РПР від груп судової та адміністративної реформи, медіа, лісового господарства, податкової та дерегуляції – Олександр Білоус, Микола Виговський, Наталя Соколенко, Остап Єднак, Олег Мацех, Вадим Міський.

Учасники ініціативи розповіли, що змінюють вже ухвалені закони від РПР: «Про відновлення довіри до судової системи України», «Про державні закупівлі», «Про суспільне мовлення в України», про посилення відповідальності за корупцію та про розширення доступу до публічної інформації.

Активісти РПР закликали чернігівців активно користуватися цими законами. А також долучитися до розробки і лобіювання нових законопроектів від громадянського суспільства, які акумулюватиме і добиватиметься ухвалення Реанімаційний пакет реформ.

Експерти РПР також розповіли про співпрацю із Кабінетом міністрів, зокрема, успішне запровадження завдяки спільним зусиллям РПР і міністерства юстиції Центрів надання адміністративних послуг. У цих центрах громадяни можуть отримати будь-які свідоцтва (про народження, шлюб), замовити внутрішній і закордонний паспорт тощо.

У Чернігові РПР представив також і вимоги до нового президента із 10 пунктів, що посилюють контроль за президентською гілкою влади збоку громадськості, в тому числі, за кадровими призначеннями, фінансами та ефективністю роботи очільника держави.
Ініціатором зустрічі в Чернігові виступила ГО «МАRТ». Захід відбувся за підтримки ПРОООН.

Довідково:
Реанімаційний пакет реформ – ініціатива громадських активістів, експертів та журналістів, що об’єднались для пришвидшення реформування країни. Активісти об’єдналися навколо конкретних напрямків реформ. Створили 20 груп, у кожній обрали головного експерта (відповідає за напрацювання законопроектів) та головного менеджера (відповідає за просування законопроектів). Серед напрямків активісти виділили шість першочергових – судова реформа, реформа органів правопорядку, децентралізація та реформа місцевого самоврядування, антикорупційна реформа, реформа освіти, податкова реформа – а також реформи на середньострокову перспективу - реформа охорони здоров’я, реформа енергоефективності та ін.Реанімаційний пакет має своїх партнерів у Парламенті та Уряді – це міжфракційне депутатське об’єднання “Платформа Реформ” у Верховній Раді та “Центр Підтримки Реформ”при Кабінеті Міністрів.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:ПРООН, РПР, реформи


Читайте такожКоментарі (0)
avatar