реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОНОМІКА

Як реформувати лісгоспи?

10-Бер-21 638 0.0 0
Вважаю за потрібне прокоментувати, що відбувається навколо обговорень реформування лісової галузі.

Чому потрібна реформа? Історія українських лісгоспів налічує десятки років. На Поліссі — це, наприклад, 80–90 років. Вони створювалися під тогочасні умови і можливості. Тоді люди їздили не на швидкісних автомобілях, а на конях, мали один телефон (не особистий, а районний). Сьогодні все змінилося. Сучасні засоби моніторингу, контролю, обміну даними, пересування — вони вже зовсім інші. Більше того, віднедавна введено посаду заступника Голови Держлісагентства з цифрової трансформації, створено цілу вертикаль в усіх державних структурах, щоб ще більше автоматизувати і прискорити процеси обміну інформацією. Тому ми повинні змінюватися.

Сьогодні ефективність підприємства, яке веде господарство на площі 10-15 тисяч гектар, недостатньо висока. Для прикладу, Німеччина вважає ефективним те господарство, яке заготовляє в рік не менше 1 млн м³ деревини. Середній розмір державного лісогосподарського підприємства в Республіці Білорусь 60-100 тис. га, а деякі налічують і по 150 тис. га. У поляків інша модель лісового господарства, але центральні контори теж укрупнені.

Тому плануємо йти цим шляхом, щоб надати більше можливостей лісництвам і у фінансовому, і в технічному забезпеченні. Вони вже мають інфраструктуру, кадровий потенціал, а з нашого боку потрібна гідна заробітна плата і сучасне технічне забезпечення.

Звідки брати додаткові ресурси і які подальші дії в реформуванні галузі — детальніше за посиланням.
http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article...

Юрій БОЛОХОВЕЦЬ


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Юрій Болоховець, реформи, лісгоспи, Держлісгосп


Читайте такожКоментарі (0)
avatar