реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Чернігів підняв прапор Європейського Союзу
29-Бер-21 324 0.0 0
Учора над будівлею Чернігівської міської ради поряд з прапором Чернігова піднятий прапор ЄС - на честь річниці одержання містом магдебурзького права.

Ця подія сталася 398 років тому, але важлива й сьогодні, бо засвідчила входження Чернігова до європейської спільноти самоврядних міст.

Привілей, наданий королем Речі Посполитої Сигізмундом III, давав право організовувати в місті самоврядну громаду з автономними судово-адміністративними інституціями. Чернігів тоді отримав право на самоврядування, податковий і судовий імунітет, право власності на землю, пільги щодо ремесел і торгівлі. Місто з таким привілеєм володіло нерухомим майном, землею, запроваджувало податки тощо.

Як кажуть історики, магдебурзьке право встановлювало порядок обрання міської влади, її функції, основні норми цивільного і кримінального права, правила судочинства та оподаткування, визначало діяльність купецьких об'єднань, ремісничих цехів, порядок торгівлі. Рада на чолі з бурмістром здійснювала управління містом і всіма господарськими справами громади.

Чернігівці мали право обирати собі повноважну раду строком на один рік. Колегія райців обирала бурмістра. Рада на чолі з бурмістром здійснювала керівництво містом, всіма господарськими справами громади. Передбачалося також обрання лави - органу судової влади на чолі з війтом. Лавники обиралися на все життя, а війт призначався королем і був найвищою посадовою особою в місті. Символом юридичної незалежності міста стала печатка з наданим королем гербом - зображенням святого Владислава "в зброї" з червоним прапором.
"Голос України"


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Чернігівська міська рада, місцеве самоврядування, магдебурзьке право


Читайте такожКоментарі (0)
avatar