«Бідні» судді
До Верховної Ради України вносяться законопроекти про звільнення тих чи інших представників судової Феміди. Мотивація таких звернень-законопроектів різна, але здебільшого суддів хочуть звільняти через їх «моральну» поведінку, а простішими словами — через занадто велику їхню зажерливість. В офіційних документах зазначаються такі синонімічні формулювання, як «отримані докази, що викликають сумнів у об’єктивності судді», «несумлінне виконання суддею своїх функціональних обов’язків», «суддя порушує присягу», «здійснює правосуддя не у відповідності з чинним законодавством» і так далі.
…Нещодавно у Вищій раді юстиції розглянули справу по судді окружного адміністративного суду Києва Бачуну О.В. через «його дії, які порочать звання судді». В чому ж криються його «недоліки»? Документи, які вдалося роздобути членами цієї поважної інституції, свідчать про те, що суддя Бачун О.В. неодноразово виїжджав за кордон як регулярними, так і чартерними рейсами різних авіакомпаній, а вартість таких перельотів у десятки (!) разів перевищує дохід, отриманий Бачуном у різні роки. Навіть якщо порахувати, як стверджується у документі, його зарплатню з 2004 року по 2009 рік, то вона ніяк не може досягти і частини витрачених коштів на поїздки за кордон. Цей суддя здійснив аж 64 міжнародні рейси у такі міста та країни, як Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати, 50 тисяч гривень витрачено лише на вартість квитків), США (25 тисяч грн), Париж (Франція, 30 тисяч грн), Цюріх (Швейцарія, 24, 5 тисячі грн), Відень (Австрія, 17, 5 тисячі грн), Кальярі (Італія, 32,5 тисячі грн), Самедан (Швейцарія, 23,7 тисячі грн), Даламан (Туреччина, 18 тисяч грн) і т.д.
Нині активно мусуються питання, пов’язані з конституційною реформою. Кожна влада, як тільки стає за владне кермо у країні, намагається перекромсати Основний закон нашої держави, і виходить так, що незабаром такі намагання переростуть у конституційну гру. А що ж судді? Виходить, що їм Конституція «по фені» — що та, що ця? Що ще можна написати в Конституції, щоб судді не порушували її норм? Адже у статті 6 та 10 Закону України «Про статус суддів» визначено, що судді зобов’язані при здійсненні правосуддя додержуватися Конституції та інших законів… А Присяга судді вимагає від нього чесно й сумлінно виконувати обов’язки судді, здійснювати правосуддя, підкоряючись тільки закону, бути об’єктивним і справедливим. За недотримання саме таких чинників представлені на звільнення й інші судителі справ людських. То чи змінить світогляд суддів повернення до старих конституційних норм? Ах, наївність наша…
Сергій КОРДИК
Читайте також |
Коментарі (0) |