7 листопада Василь Нечепа відзначить концертом

Наш герой, вочевидь, цілком відповідає смисловому та космічному наповненню свого імені. Василь Нечепа -- народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, співак (тенор), видатний кобзар і лірник, зберігач споконвічних традицій українського народу.
Вже кілька десятків років він пропагує українську пісню, давню й сучасну, думу. Його голос звучав на всіх континентах. Нечепу радо зустрічали в Канаді, США та Австралії. Його спів й гра полонили навіть серця тамільського населення Індії. Цікаво, що індійцям надзвичайно сподобалася гра на лірі, оскільки цей інструмент дуже подібний до їхнього тампура, котрий колись до Індії привезли з України наші пращури.
Словом, піснею, великою працею задля відродження кобзарства та лірництва Василь Нечепа презентує українську націю усьому світові. До речі, тільки зафіксованих пісень у нас, виявляється, 350 тисяч. Чи має хоч один народ таке багатство? Українські пісні сповнені ніжними почуттями, переживаннями. А хто ще здатен так жартувати-кепкувати сам із себе, так прагнути до волі віками, не досягаючи її, стількома жертвами заплатити за ту волю, як не український народ...
Правду в народ завжди несли кобзарі, великі мрійники та носії віковічної мудрості, до яких належить наш сучасник Василь Нечепа. Василь Григорович також володіє надзвичайними можливостями людського тіла, які були притаманні козакам-характерникам, йдеться, зокрема, про ходіння по битому склу й розжареному вугіллю, лежання на голках, магнетизм. Але про це якось іншим разом.
Він вчився вокалу у заслуженого артиста, колишнього УРСР, Леоніда Миколайовича Пашина. Сконструював собі кобзу-бандуру, придбав ліру і освоїв гру на цих інструментах. Вчився грі на кобзі у українського страдіварі Олександра Корнієвського. У його пісенному репертуарі є цикл «Материні пісні», моновистави, у яких виконує і українські народні пісні у власній музичній обробці. Він збирає і записує народні пісні, багато подорожує, веде записи про зустрічі із слухачами, відновлює кобзарські традиції, пропагує кобзарське мистецтво у школах, навчальних закладах.
Сьомого листопада Чернігівський філармонійний центр фестивалів та концертних програм запрошує на ювілейний вечір кобзаря-лірника Василя Нечепи Уклін тобі, Тарасе (30 років філармонійної діяльності) з мистецького проекту 200 авторських концертів Василя Нечепи до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, з презентацією книги "Рід козацький величавий". Цей концерт з проекту шістдесят перший. В ньому звучатимуть не лише думи й козацькі пісні, а й класичні твори. Зокрема, дуже цікавий його дует із художнім керівником капели бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного центру фестивалів та концертних програм, заслуженою артисткою України Раїсою Борщ.
Приходьте і дорослі, і діти! Приходьте у вишиванках! Послухайте звучання кобзи та ліри, давню пісенну думу можливо, це зробить вас справді багатшими, чистішими та добрішими!
Читайте також |
Коментарі (0) |