реклама партнерів:
Головна › Новини › Невідома Україна

300-річчя святкували книгою

«Знаменно, що у цьому році виповнюється 300 років першої документальної згадки про село Ковпита та 150 років побудови у ньому Покровської церкви» – наголосив голова Чернігівської районної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців, генеральний директор Національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній» Андрій Курданов. Про славетні ювілеї він нагадав під час презентації свого нового краєзнавчого видання «Літописи сіл Чернігівського району: Ковпитська сільська рада», яке проведено 15 лютого у с. Ковпита Чернігівського району в місцевій школі.
А. Курданов поінформував, що нове краєзнавче видання Українського інституту національної пам’яті та Чернігівської районної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців є результатом реалізації одного із спільних проектів. До збірника включені інформація про Ковпитську сільську раду, короткі біографічні довідки про відомих людей села.

Автор відмітив, що головний матеріал збірнику – літопис села від часу заснування і до 2006 р. Його створено на основі широкого кола документів, найбільш важливі з них наведені повністю. Так, є текст документу «Описъ Киевопечерской Лавры волости Пакульской маетностей 1755 года февраля 13 дня…», який дає уявлення про сільську громаду другої половини XVIII ст.

Також важливе місце у виданні займає розділ про Меморіал радянським воїнам, загиблим в 1943 р., який у 1975 р. було відкрито у с. Копита. А. Курданов розповів, що шляхом співставлення архівних матеріалів Архіву Міністерства оборони Російської Федерації (сайт «ОБД-Мемориал»), Архіву військово-медичних документів (м. Санкт-Петербург) з 179 прізвищами загиблих на Меморіалі, які загинули в боях або померли в розташованих у селі польових госпіталях під час Чернігівсько-Прип’ятської наступальної операції, суттєво уточнено список похованих. Тепер він збільшився до 187 прізвищ. У збірнику дані також короткі біографічні дані про загиблих червоноармійців у хронологічному порядку.

Від імені керівництва Українського інституту національної пам’яті представник Інституту у Чернігівській області, науковий співробітник Сергій Бутко подякував А. Курданову за дослідження історії рідною краю та своїх земляків, організацію результативної краєзнавчої роботи в районі. Він зауважив, що у збірнику крім цікавих матеріалів представлено 31 зображення оригіналів історичних документів і фотокарток односельців.

С.Бутко підкреслив, що презентоване авторське видання є з 2002 р. наступним етапом створення наукового збірника документів і матеріалів з історії Ковпитської сільської ради. Він разом із автором закликав місцевих краєзнавців та односельців уважно переглянути матеріали збірника з метою уточнення, доповнення його новими фактами і документами.

Примірники видання «Літописи сіл Чернігівського району: Ковпитська сільська рада» автор передав ковпитському сільському голові Аллі Печерній для бібліотеки та населених пунктів сільської ради, а місцевому священику отцю Анатолію подарував також і ікону преподобного Миколи Святоши. С. Бутко передав примірники збірника директору школи Надії Багатюк для педагогічного колективу і учнів.

Український інститут національної пам’яті



Теги:краєзнавство, «Dior Homme», Чернігівський район, Ковпита


Читайте також



Коментарі (0)
avatar