реклама партнерів:
Головна › Новини › Анонси подій

22 травня в Чернігові вшанують Великого Кобзаря!

22 травня минає 151 річниця перепоховання Тараса Шевченка в Україні. Традиційно в цей день українські патріоти, усі шанувальники Українського генія вшановують його пам’ять і згадують ЗАПОВІТИ КОБЗАРЯ.

Запрошуємо чернігівців прийти 22 травня до пам’ятника Тарасу Шевченку на Валу, де відбудеться покладання квітів та мітинг з нагоди 151-ї річниці перепоховання Великого Кобзаря.

Місце проведення: біля пам’ятника Тарасу Шевченку на Валу у Чернігові.

Початок: о 17.00 22 травня 2012 року.

Чернігівська обласна організація Української народної партії
Чернігівська обласна організація Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка


ДОВІДКОВО:

26 лютого (10 березня) 1861 року Шевченко помер. На кошти друзів 1 (13 березня) його поховано спочатку на Смоленському православному кладовищі в Петербурзі.
Після того, як п'ятдесят вісім днів знаходився прах Т. Г. Шевченка в Петербурзі, його домовину, згідно із заповітом, за клопотанням Михайла Лазаревського, після отримання ним дозволу в квітні-травні того ж року, перевезено в Україну і перепоховано на Чернечій горі біля Канева.
26 квітня (8 травня) 1861 року домовина була викопана, перенесена через увесь Петербург до Московського (Миколаївського) вокзалу і залізницею потрапила до Москви.
Далі шлях до Києва проходив через Серпухов, Тулу, Орел, Кроми, Дмитровськ, Сєвськ, Глухів, Кролевець, Батурин, Ніжин, Носівку, Бобровицю та Бровари. У Києві по Ланцюговому мосту, випрягши коней з воза, його провезли студенти Університету Святого Володимира і далі набережною до церкви Різдва Христового на Подолі.
Прощатися з Тарасом прийшли студенти, поети, багато киян. Була навіть думка, яку підтримували й родичі поета, поховати Т. Шевченка в Києві. Однак Григорій Честахівський відстояв думку про поховання Кобзаря в Каневі, бо ще за життя він мріяв про: «тихе пристанище і спокій коло Канева».
8 (20 травня) 1861 року на пароплаві «Кременчук» з Києва прах Шевченка потрапив до Канева. Дві доби домовина знаходилась в Успенському соборі, а 10 (22 травня) було відслужено в церкві панахиду і домовину з Тарасом віднесли на Чернечу гору.
«Винесли гроб, поклали на козацький віз, накрили червоною китайкою. Замість волів впрягся люд хрещений, і повезли діти свого батька, що повернувся з далекого краю до свого дому» — згадував Григорій Честахівський. Туди ж перенесли дерев'яний хрест, який був встановлений на могилі.








Коментарі (5)
avatar
1
У 1861 році пароплавом можна було дістатися з Києва до Канева, а зараз у вік передових технологій - зась.
Ще краще б Просвіта промоніторила, і звернулася до державних та обласних органів стосовно того, скільки фільмів та передач планується на українських та обласному каналах 22-го травня присвячених життю та творчості Кобзаря. Аж цілий 0.
avatar
4
Щогодини з Києва до Канева і назад ходять рейсові автобуси.
Це дуже добре, що тепер по Дніпру не ходять пароплави - нема викидів пароплавних та людських відходів у Дніпро і вода чистіша.
avatar
2
Дякуємо за підказку. Промоніторимо...
avatar
5
Нема чого моніторити, пане Василю. Маємо лише старі, ще радянські фільми про Шевченка. "Незалежна" Україна за 20 років не спромоглася створити достойний фільм про нашого ПРОРОКА. Ну що ж - будемо чекати, що росіяни створять, покажуть і продадуть нам свій варіант фільма про нашого ПОЕТА, а ми поки що будемо дивитися тупі американські фільми та російські бойовики про їхніх ментів.
avatar
3
"Красою та силою поезії багато дехто ставить Шевченка врівень з Пушкіним і з Міцкевичем. Ми підемо далі: у Шевченка сяє та гола краса поезії народної, якої у Пушкіна та у Міцкевича лише іскорки блищать.
Натура Шевченка світліша і щиріша натури Гоголя, великого поета України, що поставив себе в фальшиве становище бути поетом цілком чужого йому побуту великоруського...
Шеченко - останній КОБЗАР і перший великий ПОЕТ нової великої літератури".

Аполлон Григор'єв, ж."Время", 1862р. кн. IV, стор. 636.
avatar