Хірургія майбутнього уже в Чернігові
Як розповів головний дитячий хірург області, лікар вищої категорії Сергій Ярмак, першу операцію він виконав 19 травня. Це було лікування пілоростенозу – вродженої патології шлунка, коли їжа з останнього не переходить у кишечник. Дане захворювання зазвичай зустрічається у дітей місячного віку, отож першим пацієнтом, прооперованим у лікарні за допомогою новітньої технології, стало немовля.
Після того медики відділення виконали ще ряд операцій, і сьогодні їх кількість наближається до 10-ти. Для хірургів це – досвід, який уже дозволив скоротити час виконання операції удвічі, порівняно з першою, і надав упевненості в дійсно високій якості лікування.
"Лапароскоп – це сучасний апарат, за допомогою якого хірургічні маніпуляції здійснюються без розкриття черевної чи грудної порожнини, – розповідає Сергій Ярмак. – Робиться всього кілька розрізів по 3-4 мм для введення всередину інструментів, а спостереження за діями ведеться через монітор. Лапароскопія – метод менш травматичний, ніж традиційний із розрізанням, і дає значно менше ускладнень. Для маленьких дітей він особливо бажаний, тому що розріз їм не тільки заважає ходити, а й часом дихати".
Лапароскопію Сергій Ярмак називає хірургією майбутнього, яка уже робить перші кроки в обласній дитячій лікарні. За короткий час медики опанували вищезгадану операцію на шлунку та операції на статевих органах хлопчиків. Поступово цей перелік буде збільшуватись, а з ним, відповідно, і кількість дітей, не понівечених скальпелем.
Прес-служба управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
На фото: Сергій Ярмак оглядає свого маленького пацієнта
Читайте також |
Коментарі (0) |