Як Б.Олійник помстився Павлу Загребельному
Учасники заходу, що відбувся в рамках навчання головних бухгалтерів районних рад, поділилися своїми думками з приводу життєвого та літературного шляху Павла Архиповича.
«Павло Загребельний жив по-справжньому», – зазначила у своєму виступі старший викладач кафедри української мови і літератури Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, член Національної спілки письменників України Ганна Арсенич-Баран. Вона торкнулася етичних засад творчого процесу митця та особливостей сприйняття його творів.
На аналізі романів Загребельного в історичному та суспільному контексті зупинився редактор газети «Сіверщина» Василь Чепурний, та зауважив, що своїми історичними творами Павло Архипович перетворив національну ганьбу на національну перемогу ("Роксолана").
Особистими спогадами від зустрічей з Загребельним поділився голова Чернігівської організації Національної спілки письменників України, лауреат семи літературних та журналістських премій письменник Станіслав Реп’ях. «Це була неоднозначна людина, великий майстер, щирий, іноді прямолінійний. Він мав феноменальну, дзеркальну пам’ять. Його твори – це ціла енциклопедія», – зазначив письменник. Загребельний неодноразово відвідував Чернігівщину, з ним, як і з іншими, траплялися курйози та кумедні історії. Це не повинно приховуватися від громадськості. «Чим більше знатимуть про інтимне життя письменника, тим більшим буде інтерес до його творів» – такий висновок зробив Станіслав Реп’ях.
Сайт "Європейська Україна"
Від редакції "Сіверщини".
Як сказав над могилою Загребельного Володимир Яворівський, свого часу Павло Загребельний не витримав і сказав про батька Бориса Олійника:" Він у тридцяті роки всю редакцію пересаджав у Санжарах". Батько Олійника був комуністом і, як бачимо, далеко не рядовим. Слова Загребельного донесли Олійнику. Той помстився -- у газеті "Советская культура" надрукував розгромну статтю про роман Загребельного "Я, Богдан".
... Невипадково Ліна Костенко називала Бориса Ілліча просто і зрозуміло -- Бе Олійник.
Коментарі (0) |