Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ
"Побачиш Табачника - дай йому підсрачника!" - у Чернігові
25-Бер-10 1686 0.0 0
25 березня у рамках всеукраїнської кампанії «Геть Табачника! Зупинимо антиукраїнський наступ на освіту і науку» відбулася акція протесту проти призначення Дмитра Табачника на посаду міністра освіти та науки України.
Захід розпочався на Красній площі, пішою ходою від Чернігівського обласного академічного театру ім. Т. Шевченка. Звідти студенти з плакатами, гаслами «Освіта – без Табачника!», «Побачиш Табачника – дай йому підсрачника!» пройшли містом до Чернігівської обласної ради. В акції взяли участь «Студентська Свобода», "Автономний спротив", ЧОО Української Студентської Спілки, Національний.
Пікетувальники вимагали від місцевої влади ухвалити звернення до Президента України, Голови Верховної ради України, Прем'єр- Міністра України з вимогою звільнити міністра освіти та науки України Дмитра Табачника із займаної посади як особу, якій ненависне все українське.
- Чернігівська обласна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» звертається до представників політичних сил, - зачитав звернення до Чернігівської обласної ради член комітету міської організації ВО «Свобода» Сергій Іванчик, - що декларують опозиційність до теперішнього уряду та керівників фракцій, що становлять більшість в обласній раді. Ми просимо Вас негайно скликати позачергову сесію Чернігівської обласної ради та підтримавши рішення низки інших обласних рад, ухвалити звернення до Президента України Віктора Януковича, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України з вимогою відставки міністра освіти та науки Дмитра Табачника та про недопустимість перегляду Указів попереднього Президента України про присвоєння звання Герой України Роману Шухевичу та Степану Бандері.
Чи не найважливішу сферу гуманітарної політики віддано особі, яка свідомо, відкрито й системно виступає проти основоположних засад кожної держави: єдиної державної української мови, національної історії та соборності, розпалює міжнаціональну ворожнечу. Разом з тим, довіряючи йому освітню галузь, ми ризикуємо втратити чи не найбільший суспільний набуток останніх років – зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), яке зруйнувало корупційні схеми при вступах у ВНЗ й для мільйонів простих українців дало можливість лише завдяки власним знанням здобути вищу освіту.
Саме Табачник чи не найпослідовніше з усього середовища ПР виступає за надання російській мові державного статусу. Більше того, його ініціативи стосуються насамперед впровадження чужої мови в освітніх закладах – від початкових шкіл до вузів.
Ми вважаємо, що призначення Дмитра Табачника на посаду міністра освіти і науки України має виразно замовний ззовні політичний характер: мета якого звести до рівня маргіналу українську освіту та науку, принизити статус української мови, зупинити реформи, спрямовані на модернізацію та інноваційний розвиток нашого суспільства. Дмитро Табачник не тільки повністю викорінюватиме ті здобутки, які зробили попередні міністри, але й буде насаджувати чужі для України стандарти та цінності. Призначення Дмитра Табачника це плювок в обличчя відомих українців.
Вважаємо недопустимим перегляд Указів попереднього Президента України про присвоєння звання "Герой України" Роману Шухевичу та Степану Бандері.
Чернігівська обласна організація ВО «Свобода» вважає, що посаду міністра освіти та науки України має посісти особа з патріотичним світоглядом, прагненням служити українському суспільству та державі, з високим моральним авторитетом і незаплямованою репутацією.

Олександр ЯСЕНЧУКТеги:О.Ясенчук, табачник, національний альянс, ВО Свобода, автономний спротив, С. Іванчик


Читайте такожКоментарі (0)
avatar