реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Спогади про майбутнє або «формула електорату»

Вчені намагаються описати і зрозуміти процеси, що відбуваються у світі, за допомогою абстрактних математичних формул. Це, в першу чергу, стосується природних явищ. А ось відкрити закономірності у сфері людських відносин, а формування влади одна з її складових, у вигляді математичних формул якось не таланить.


Однак у світовій мережі Інтернету можна натрапити на універсальне для будь-яких часів і народів, як стверджують її автори, математичне рівняння, яке умовно можна назвати «формулою електорату»:

3 + 32+ 34 + 7 = 100%

де, 3 – відсоток виборців, що є одночасно і розумними, і порядними.
32= 9 – відсоток виборців у будь-якому суспільстві, що є розумними, але непорядними.
34 = 81 – відсоток виборців, що є одночасно і нерозумними, і непорядними.
7 – відсоток фактично недієздатних виборців, що перебувають на утриманні родин чи суспільства.

По-перше, цифра «3» в основі цієї формули можливо тому, що в Україні на виборах до Рад усіх рівнів існує прохідний бар’єр для партій(блоків) саме у три відсотки.

По-друге, владу мають, звісно ж, ті, кого варто віднести до другої категорії (32), тобто розумних, але непорядних людей, що для досягнення власних інтересів здатні начхати на мораль.

По-третє, якщо чинна влада втрачає авторитет, а вибори втрачають сенс до влади дориваються представники третьої категорії (34), які впроваджують найжахливіші «революційні перетворення» у суспільстві.
І навпаки, у часи прогресивного еволюційного розвитку суспільства вплив на владу розумних і порядних є визначальним. Таких людей, а їх може бути у суспільстві не більше 3%, можна назвати моральними авторитетами. Саме їх, в першу чергу, морально і фізично нищить будь-яка авторитарна влада, що постає після великих революційних потрясінь, звісно ж, для забезпечення стабільності в державі.

І останнє.
Минуло більше 20 років з часу банкрутства комуно-радянської системи, але жахливі наслідки її панування в Україні, що базуються на принципі: розділяй розумних і порядних та маніпулюй нерозумними і непорядними, тобто на розколі суспільства, не подолані досі.
Скільки ще років розумні, але непорядні, щоб отримати владу, будуть розколювати український електорат за класовими, мовними чи антиНАТОвськими ознаками ?
Звісно, поки наші моральні авторитети будуть за цим лише відсторонено спостерігати…

Сергій СОЛОМАХА

P.S. Електорат – сукупність громадян, яким надано право брати участь у виборах певного органу, політичної партії чи конкретної особи.
Електор (фр.) – виборець у Франції в період буржуазної революції кінця 18 століття.

Коментарі (0)
avatar