реклама партнерів:
Головна › Новини › Споживач

Консультація юриста: скільки доведеться заплатити у 2024?

Консультація юриста – це сильний інструмент, що передбачає як звичайний, так і нестандартний підхід для вирішення юридичних питань. Сучасний юридичний консалтинг забезпечує регулярний аналіз актуальних змін в законодавстві та оцінює становище окремих сфер бізнесу чи суспільства, що дозволяє проводити продуктивну роботу під час консультування з того чи іншого питання.

Не дивлячись на те, що консультація має багато переваг, для її споживача насамперед найважливішим чинником є вартість такої послуги. Юридичні питання виникають у людей з різним рівнем достатку, тож давайте розглянемо поточну статистику і порядок формування цін в Україні.

Статистика цін на юридичні консультації в Україні у 2024 році

Формування вартості юридичної консультації на сьогоднішній день залежить від багатьох факторів, які виглядають наступним чином:

  1. Складність проблеми, що виникла у суб'єкта;
  2. Тривалість консультації;
  3. Масштабування роботи – всеукраїнський рівень або місцевий рівень (місто чи регіон);
  4. Ступінь досвідченості і авторитетності юриста / адвоката чи адвокатської компанії;
  5. Вид надання послуги – онлайн, по телефону або в офісі.

Слід зазначити, що ціна на консультацію юриста також в першу чергу залежить від конкретної галузі права, в межах якої у замовника виникли питання.

У столичних юридичних компаніях середні ціни на усні консультації коливаються дуже сильно (від 1000 до 5000 грн.) і часто додатково залежать від завантаження їх спеціалістів, експертності в конкретному питанні, "розкрученості" бренду та поточної маркетингової політики фірми. Для розуміння середньої вартості по Києву можете зайти на сайт київського адвокатського об'єднання Альва Прайвесі і подивитись скільки коштує консультація досвідченого адвоката протягом 1 години та інші розцінки.

Менш відомі юристи та спеціалісти місцевого рівня пропонують отримати консультацію, вартість яких складає приблизно 250 грн. за годину. При цьому, послуга надається за телефоном чи онлайн. Якщо клієнт бажає отримати консультацію в офісі, її вартість буде становити вже близько 350 гривень. Письмова консультація таких юристів буде коштувати від 500 грн., залежно кількості поставлених питань та нормативних актів, що будуть використані для пошуку законного вирішення вашого питання.

Юридична компанія українського рівня середнього масштабу, в яких консультують юристи з досвідом адвокатської роботи від 3-4 років, пропонує скористатися усною консультацією у сфері цивільного права по телефону за ціною від 800 грн. Отримання послуги в офісі буде коштувати вже від 1200 грн. А консультації для бізнесу та в галузі господарського права в таких фірмах будуть коштувати дорожче, на що впливає складність чинного законодавства в цих сферах: вартість усної консультації по телефону буде складати приблизно 1000 грн., а в офісі – стартує від 1500 грн.

Так, наприклад, адвокат зі стажем роботи 10 років, який надає послуги у Львові, пропонує усну юридичну консультацію за 900 грн. Така ціна поширюється на питання, які виникли в межах цивільного права. Консультування у сфері кримінального права буде коштувати майже вдвічі дорожче – від 1600 грн. Усна консультація у справах щодо ДТП у Львові та Львівській області може надаватися за ціною від 1100 грн та триватиме до 1 години часу.

Слід зазначити, що багато адвокатів та юридичних фірм як місцевого, так і всеукраїнського масштабу (багато у Києві), пропонують безкоштовні усні консультації онлайн чи телефоном. Такі умовно безкоштовні послуги у деяких тривають 15 хвилин, в інших – до 30 хв. Це дозволяє іноді не тільки отримати швидку професійну оцінку проблеми, але й зрозуміти, чи підходить той чи інший адвокат для подальшої співпраці. Але такі безоплатні поради та розмови телефоном не можна вважати професійною юридичною консультацією адвоката і вони ніколи її не замінять.

Якими бувають юридичні консультації?

Юридичні консультації можуть бути як постійними (на регулярній основі), так і одноразовими. Вони дозволяють не тільки вирішувати поточні питання, але й запобігати виникненню проблем в майбутньому.

Юридичні консультації можна поділити умовно на наступні види:

  • Загальна правова допомога – огляд загальної юридичної практики, а також поради і допомога в оформленні необхідних документів;
  • Конкретна правова допомога – консультування з вирішенням вузько направлених правових проблем, що належать до конкретної галузі права;
  • Аналіз ситуації, складання висновку в письмовій формі з посиланням на чинне законодавство.

Звертаючись за такою послугою, зазвичай клієнт отримує оцінку поточної ситуації та стратегію вирішення питання, пошук законного шляху врегулювання справи та професійну думку з питань, за якими звернувся до юриста. Взагалі-то рішення звернутися до адвоката за консультацією – розумне і правильне, адже існує як мінімум п'ять переконливих причин скористатися такою правовою допомогою професіонала!

У разі пошуку і вибору, у якої фірми чи адвоката замовити консультацією, можете орієнтуватися на наведені вище розцінки та вартість і у вас буде розуміння скільки у середньому коштує звернення до юриста за усною професійною порадою!









Коментарі (0)
avatar